[Çözüldü] internet kesilme sorunu ?

Başlatan gypso, 02 Temmuz 2008 - 09:28:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gypso

slm arkadaşlar, internet sorunu yüzünden windowsdayım şu an, ubuntuyu açtığımda internetim bazen var bazen yok, yani kafası estimi geliyor tekrar gidiyor, modem ile ilgili bir sorun değil kontrolünü yaptım, windowsta süper hızla çalışıyor netim, ayrıca ubuntuda net hızım çok düşük, bazı linklere üç dört defa tıklamadan sonra ulaşabiliyorum ancak, sorun ne olabilir?

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: gypso - 02 Temmuz 2008 - 09:28:27
slm arkadaşlar, internet sorunu yüzünden windowsdayım şu an, ubuntuyu açtığımda internetim bazen var bazen yok, yani kafası estimi geliyor tekrar gidiyor, modem ile ilgili bir sorun değil kontrolünü yaptım, windowsta süper hızla çalışıyor netim, ayrıca ubuntuda net hızım çok düşük, bazı linklere üç dört defa tıklamadan sonra ulaşabiliyorum ancak, sorun ne olabilir?

Öncelikle ne tip modemin var ve ubuntu da internet kurulumunu nasıl yaptın ?

gypso

AirTies RT-211 kullanıyorum, internet kurulumunu sistem-yönetim-Ağ   dan penceredeki ilk seçeneği otomatik DHPC ayarları olarak seçtim hepsi okadar.

izzetguntalaz

Peki internet arada gidiyor demişsiniz.

İnternet gittiği an web tarayıcıya 192.168.2.1 yazınca Hoşgeldiniz sayfasında ne gösteriyor?

gypso

onu denemedim, ben tekrar ubuntuya dönüyorum ve deniyorum.

gypso

192.168.2.1 adrese girdiğimde bağlanmadı, eth1 'in yanında eth0 ' ıda etkinleştirip otomatik dhcp olarak ayarladım, net geldi ve hızı da çok iyi şu an, nedeni ne olabilir :)

izzetguntalaz

Evet tahmin ettiğim gibi senin sorunun internet değil iç ağ meselesi.

eth0 ilk ethernetini eth1 ise muhtemelen ikinci etkernet ini temsil ediyor.

Bazı yeni anakart üreticileri kartlarına iki hatta dört tane ethernet koyuyorlar.

Sen bu noktada hangi ethernetten interneti alıyorsan (kablo hangine bağlıysa) onu etkinleştir.

gypso

teşekkürler arkadaşım anladım olayı :)

heartsmagic

Örnek ethernet kartı eth0, kablosuz kartı eth1. Neyle bağlanıyorsan onu yapılandırman lazım. Birden fazla varsa hangisi ile ip alacaksan onu yapılandırman lazım. Konu çözülmüş, etiketleyip kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.