Klasörde resim önizleme problemi.

Başlatan Okyanustaki rüzgar, 31 Ağustos 2010 - 03:13:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Okyanustaki rüzgar

ubuntu gnome son sürüm pc'me yüklenmiş bulunmakta . İyidir, hoştur. Bu sorunun belirli bir ismi var mıdır yok mudur bilemediğimde forumda cok detaylı araştırma yapamadım. Sorum şudur : Resim klasörlerinin içerisindeki görsellerin önizlemesini klasöre girer girmez görmek istiyorum. yani illa tek tek açmayayım. şu an böyle bir sorunum var. bir resim acacaksam bir sürü fotoğrafı tek tek açmak zorunda kalıyorum çünkü bulamıyorum aradığımı. önizleme istiyorum. Nedir bunun ilacı , acılmış konu varsa yönlendirin beni. Teşekkür ettim.

alquirel

Görünüm menüsünde Simgeler seçeneğini seçerek.

hitokiri

Alıntı Yaphttp://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9985.msg260075.html#msg260075
heim bu değilmiş :)
@alquirel'in dediği gibi yap olmazsa,
rm -rf ~/.thumbnails
komutuyla şansını deniyebilirsin
gconftool-2 -g /desktop/gnome/thumbnailers/image@x-gzeps/command

gconftool-2 -g /desktop/gnome/thumbnailers/image@x-gzeps/enable
Şu çıktılarda faydalı olabilir sanırım eğer hiç önizleme olmuyor ise ?

Okyanustaki rüzgar

ben o görüntü menüsünü bulmaktan bile aciz bir kız olduğum için kodlar çok işime yarayacak. zahmetler verdim. Teşekkür ederim size!

risperdal

Üst menüdeki viewden(Görünüm) icons(Muhtemelen simgeler) i seçersen bu tür bir görünüm elde edersin. Ben ekstra bir şey yapmadım. Aynılarını yaparsan sende de bu şekilde bir görünüm olması gerekir.

hitokiri

Alıntı Yapben o görüntü menüsünü bulmaktan bile aciz bir kız olduğum için kodlar çok işime yarayacak. zahmetler verdim. Teşekkür ederim size!
Valla ben sistem tercihler görünüme bakmıştım ilk :)
sorun devam ediyormu?
gconftool-2 -g /apps/nautilus/preferences/show_image_thumbnails
gconftool-2 -s --type string /apps/nautilus/preferences/show_image_thumbnails local_only

ilgili yapılandırma ayarı bu sanırım eğer ilk komutun çıkıtısı local_only değilse,
ikinci komutu uygulamayı deniyebilirsin,
veya
arayüzden,
gconf-editor /apps/nautilus/preferences/show_image_thumbnails
komutuyla doğrudan bi şeyler yapılabilir gibi. :-\

lacrimobia

bende bu konuyla alakalı olduğu için bir şey sormak istedim
Windows'da klasörlerin içini girmeden görebiliyoruz bunu nasıl yapabilirim

heartsmagic

Çok emin olamasam da Gnome'un dosya yöneticisi olan Nautilus'ta bu özellik yok, bazı ek uygulamalarla resimler ön izlenebiliyor fakat tüm içeriği görmek sanırım mümkün değil. Ancak KDE'nin dosya yöneticisi olan Konqueror bu özelliği barındırıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.