Ubuntu çok yavaş çalışıyor

Başlatan Doc.Deniz, 29 Ağustos 2010 - 13:55:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

ben de aynı özellikteki bilgisayarımı internette dolaşmaktan gayrı birşey yapmayan kardeşime bıraktım(Windows kullanırsa elinden gider :) ) İki gün sonra mesaj geldi. Normal dizüstü bilgisayardan çok daha hızlı açılıyormuş :) Yani o an bir sorun olabilir ama ubuntu performansı bana göre genel olarak çok süper.

canosayan

Düzeltme yapıyorum.
Şimdi içine sanal pardus yüklüyorum.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Nautilus bir kere açılıp kapatıldıktan sonraki değer:
time nautilus ~

Alıntı Yapreal   0m0.220s
user   0m0.010s
sys   0m0.040s

İlk açılışta da muhtemelen bende de 2-3 saniye sürüyor ve ev dizininde resimler de var.

@sabian, inkscape için font yüklemesi denediysen bence onları gözden geçir. Zira çok anormal bir durum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

Merak ettim ben de inkscape için denedim;

real 0m12.132s
user 0m10.981s
sys 0m0.120s

Çıkarken de 10dan fazla kere şu hata/uyarıdan verdi:

(inkscape:7577): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `object->ref_count > 0' failed

sabian

Alıntı Yap@sabian, inkscape için font yüklemesi denediysen bence onları gözden geçir. Zira çok anormal bir durum.

Font yüklemesi yaptım evet ama bu diğer programların açılışını da etkilemesi gerekmez mi? Open ofis gayet hızlı, Gimp de bunlar da aynı fontları kullanıyor, bu tuhafıma gitti. Bu arada Suse kurdum, KDE olmasına rağmen çok hızlı, şu ana kadar hiç bir geçikme olmadı. Ubuntu altında İnkscape'nin açılışı 15 dakikayı geçti dün, Font bu kadar etki eder mi?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Sistem geneline değil de Inkscape için yüklediysen edebilir. Zira forumda yanlış hatırlamıyorsam böyle bir sorun çözmüştük. Inkscape idi zihnim beni yanıltmıyorsa. 15dk, çok anormal bir durum. Kesinlikle ortada başka bir sorun var ne yazık ki bu genel bir problem değildir. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ali34

Konu eskiymiş ama hız sorunu yaşayanlar için belki faydası olur amacıyla paylaşıyorum. Ben bu linkteki tavsiyeleri denedim ve bir miktar hız artışı sağlandı. Eğer bahsedilen bu genel şeyleri denemediyseniz bir deneyin derim

https://techturkiye.com/2019/11/24/ubuntu-hizlandirma-yollari/