Isinma Problemi

Başlatan ZooM, 28 Ağustos 2010 - 06:51:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Arkadaslar bisey fark ettim. Windowsda iken PC'im hic isinmiyordu. Ama Ubuntu kullanmaya basladigimdan bu yana Asiri derecede isinma problemi yasiyorum. Bayagi zamandir ubuntuyu kullanmama ragmen her seferinde bu konuyu acmayi ununtuyorum. Bunun nedeni nedir acaba?
If I was your vampyre...

kalkan1973

Bilgisayarınız LAPTOP mu MASAÜSTÜ  mü? Bir de UBUNTU kurduktan sonra ne tür programlar yüklediniz. Masaüstü animastonlarına çok yüklenmişseniz ısınabilir. Gerekli olmayan tüm program ve masaüstü animasyonlarını kaldırıp tekrar bi deneyin bakalım. Isınacak mı?
Evde İşte her yerde Linux

heartsmagic

Forumdaki ısınma sorunlarını içeren başlıklara baktın mı? Donanımın nedir ne değildir hiçbirini yazmamışsın, haliyle yorum yapmak çok zor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omergex

bir de ısınma derecelerini görebilir miyiz? ne kaç derece?
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

ZooM

Makina Laptop.... HP Pavilion dv5 1212et modeli.
Teknik ozellikleri : http://www.notebook.gen.tr/hp-notebook-f5/hp-pavilion-dv5-1212et-ng242ea-laptop-dizustu-bilgisayar-t7038.html

Normal ubuntu'yu kurunca yaptiklarim ise.
Lucid depolarini aktif etmek
Site icindeki özellestirme betigi kurmak ( ve\veya ubuntu-restricted-extras)
UbuntuTweak, FileZilla, Wine, Netbeans kurulumu
ekran karti kurulumu (ATI'den indirip kurmak)
Sonrasinda guncelleme yoneticiinde gelen butun update'i secip uygulamak.

Derece bazinda sicakliklarina bakmadim. Ama Notebook klavyesinden asiri derecede hissedilir sekilde isinma oluyor. 
If I was your vampyre...

aybars

Derece olarak verebilirsen daha iyi olur.Bende de hp var,klavyesi ise pek ısınmıyor,ısıyı hissettiğim tek yer hdd'nin bulunduğu yer.Senin işlemcinin amd olmasıda ısınma konusunda bir dezavantaj sayılır.

ZooM

su an oyun icin win7 kurdum. yeniden ubuntu kurcam. win7de ve ubuntuda sicakliga nasil bakilir?
If I was your vampyre...

hitokiri

Alıntı Yap
su an oyun icin win7 kurdum. yeniden ubuntu kurcam. win7de ve ubuntuda sicakliga nasil bakilir?
win7 kısmını bilemem ama,
ubuntuda;
sensors | grep -A 0 'temp2'|cut -d C  -f1|tr -d +
veya
sensors şekilnde bakabiilirsin
Uygulama yok mu peki gösteren oda var
sudo apt-get install hardinfo