Ubuntu üzerinden Gentoo kurulumu

Başlatan OKAN, 27 Ağustos 2010 - 22:16:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OKAN

Merhaba

Ubuntu yu flash belleğe aktardım ve flash bellek üzerinden çalıştırdım. Böylece uzun süren gentoo kurulumu sırasında nette takılabilirim diye düşündüm.

Şimdi sorun şu: Elle kernel derlemeyi bilmiyorum. Daha doğrusu beceremiyorum. Bu yüzden genkernel kullanacam. Ubuntu üzerinden kuracağım için genkernel all komutunu verdiğimde kurulumun ardından bu kerneli sorunsuz kullanabilir miyim?

Olmazsa livecd ile açılan bir dağıtımın örneğin ubuntunun config.gz dosyasını kullanabilir miyim?

heartsmagic

Herhangi bir çalışan sistem üzerinden yapabilirsin işlemleri. Canlı CD'ler de buna dahil. Ancak Gentoo için güncel belgelendirmeleri iyi oku bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OKAN

Gentoo elkitabında kernel derleme kısmında gentoo yükleme cdsinin config.gz dosyasını kullanıyoruz. Bunun yerine ubuntu live cdsinin config.gz dosyasını kullanabilir miyim?

heartsmagic

Tam olarak hangi bölümde geçiyor config meselesi? Zamanında ufak bir şeyler karalamıştım, genkernel için bu aşama gerekli değildi yanlış hatırlamıyorsam:

wget http://www.heartsmagic.net/gentoo.txt

Genkernel kısmı gayet basit.

OKAN

heartsmagic

İlginç, ben o kısmı atlamışım demek ki. genkernel emerge edildiğinde beraberinde getirir sanıyordum. Kendi çekirdeğimi derlediğim için genkernel denemişliğim de yok. Teoride sorun olmaz Ubuntu'dan alacağın config dosyası.

OKAN

Teşekkürler. Deneyip pratikte yarayıp yaramadığına bakıcam artık. Elle kernel derlemeyi öğrensem iyi olacak.