Ubuntu kullanıcıları buluşması ?

Başlatan hasanyılmaz, 30 Haziran 2008 - 22:51:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Blog yazarları ara sıra toplanıyor. Hiç katılamadım ayrı konu.

Acaba Ubuntu kullanıcılarının katılacağı bir buluşma düzenlenebilir mi?

ufuk_k

Ben Ankara'da yaşıyorum ama, yine de İstanbul'da buluşma olursa gelirim. Daha önce Kubuntu forumunda düzenlenmesine çalışıldı ama sanırım ortak bir zaman tutturulamadı.

FUBU

8.04 çıkınca olacaktı böyle bir buluşma olayı ama yalan oldu. Tam final zamanına denk geliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Ben de Ankara'da böyle  bir şey olursa katılmak isterim..

hasanyılmaz

Belki linux kullananlar olarak genişletilebilir buluşma, katılım artar. Ben de Tekirdağ'da oturuyorum ama buluşma olacaksa büyük şehirler seçilmeli. İstanbul, Ankara, İzmir gibi. Ankara'dan İstanbul'a gel git cebe de zarar. :)

ufuk_k

Ben de böyle bir buluşma olsun isterim. Ne de olsa  "Linux kullanıcıları" olarak buluşuluyor. Bu önemli bir ortaklık aslında. Belki de böylelikle iletişimin boyutu da artırılabilir, bunu da şu yaşadığımız zamanda güzel buluyorum. Sadece düşüncelerimdir bunlar tabii ki.

portalturks

Ozaman en kısa zamanda tarihler ile ilgili anketi görelim forumlarımızda:)

maxspacemax

Ben Hatay Antakya'da oturuyorum. Böyle bir buluşma olsa dahi ben nasıl geleceğim. sanırım yakın zamanda forumdaki kullanıcı sayısı artar. Böylece il il buluşma günleri düzenlenebilir.

bebek

biz bu konuyu daha önce eren ile konuşmuştuk; ancak tatil zamanında daha uygun bir tarih tutturulabileceği konuşulmuştu. Her şehirde ayrı ayrı düzenlenmesi biraz kopukluk yaşatabilir. Pilot şehirler seçilir, çevre bölgelerdeki insanlar da katılmak isterlerse o şehirdeki buluşmaya katılır. Ayrıca bir buluşma için iyi bir organizasyon gerekli. Mesela yaklaşık olarak kaç kişi olunacağı belirlendikten sonra buluşma için bir mekan seçilip rezarvasyon yapılmalı. Bunun için de gönüllü organizatörler olmalı her şehir için. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa... benim aklıma ilk gelen şehirler bunlar. Diğer şehirlerde bulunan kullanıcıların buralara ne kadar mesafede olduklarını bilemem ya da o mesafeden ulaşıp ulaşamama durumlarını. Eğer arzu edilirse ayrı bir topic açılsın ya da anket düzenlensin, hangi şehirdensiniz ya da nereden katılabilirsiniz diye; böylelikle en azından kişi sayısı aşağı yukarı belirlenmiş olur.

maxspacemax

Alıntı yapılan: bebek - 01 Temmuz 2008 - 09:15:52
biz bu konuyu daha önce eren ile konuşmuştuk; ancak tatil zamanında daha uygun bir tarih tutturulabileceği konuşulmuştu. Her şehirde ayrı ayrı düzenlenmesi biraz kopukluk yaşatabilir. Pilot şehirler seçilir, çevre bölgelerdeki insanlar da katılmak isterlerse o şehirdeki buluşmaya katılır. Ayrıca bir buluşma için iyi bir organizasyon gerekli. Mesela yaklaşık olarak kaç kişi olunacağı belirlendikten sonra buluşma için bir mekan seçilip rezarvasyon yapılmalı. Bunun için de gönüllü organizatörler olmalı her şehir için. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa... benim aklıma ilk gelen şehirler bunlar. Diğer şehirlerde bulunan kullanıcıların buralara ne kadar mesafede olduklarını bilemem ya da o mesafeden ulaşıp ulaşamama durumlarını. Eğer arzu edilirse ayrı bir topic açılsın ya da anket düzenlensin, hangi şehirdensiniz ya da nereden katılabilirsiniz diye; böylelikle en azından kişi sayısı aşağı yukarı belirlenmiş olur.

Size hak veriyorum. Biraz zaman gerekli. Buluşama olursa büyük ihtimalle büyük şehirlerde olur diye düşünüyorum.
Bir bakarsınız yakın bir gelecekte her ilde buluşma günleri düzenlenir. O zaman herkes kalılabilme olanağına kavuşur. Buda güzel olur.

jawes

beyler buluşma olanağı sağlanırsa bizleri gören kişiler  belkıde bu kaliteli topluluğa katılma hevesi  kabarır (hindi misali)
tabıkı uyum içinde hareket etmemiz şart   buluşma dediğiniz gibi buyuk şehirde olursa tabiki bize (yani ubuntuya veya linuxa)
olan ilgi dahada artar şahsi düşüncem bu hem bırbırımızı tanır hemde bılgılerımız pekışır
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

ufuk_k

İlk adımı ben atayım o zaman. Madem pilot şehirler gibi bi uygulama düşünülüyor, o zaman Temmuz 15-16-17 ya da daha sonrasında, yani Temmuz ayında Ankara'da bulunan Ubuntu/GNU Linux kullanıcıları bu konu altında irtibata geçebilirlerse hoş olur. Bir şeyler ayarlayabiliriz.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: ufuk_k - 06 Temmuz 2008 - 03:53:58
İlk adımı ben atayım o zaman. Madem pilot şehirler gibi bi uygulama düşünülüyor, o zaman Temmuz 15-16-17 ya da daha sonrasında, yani Temmuz ayında Ankara'da bulunan Ubuntu/GNU Linux kullanıcıları bu konu altında irtibata geçebilirlerse hoş olur. Bir şeyler ayarlayabiliriz.

"Ubuntu-tr Ankara Buluşması" başlıklı (ya da diğer olası şehirler için) geçici sabit bir yazı daha kullanışlı olmaz mı?

Ek: Konu kullanıcı imzalarında da kullanılıp duyuru yapılabilir.

ufuk_k

O da olur tabii de, açıkçası bu konuya cevap gelsin, sonra açarız diyorum.

Sherlock Holmes

Eğer bir buluşma gerçekleşecekse bende varım  :)
Fakat öncelikle IL buluşmasından yanayım. Yani Istanbul Linux kullanıcıları buluşması, Ankara Linux kullanıcıları buluşması.... Izmir , Adana , Trabzon..... bütün illerimizde bir buluşma&tanışma gerçekleştikten sonra Türkiye Linux Kullanıcıları Buluşmasını organize etmemiz daha kolay olacaktır diye tahmin ediyorum.
Bütün bu buluşmalar için forumda teker teker başlık açabilirsek(Van,Samsun,Bursa........)gibi,katılım oranının ne kadar yüksek olacağını ve kimin nereden katılacağını öğrenmiş oluruz.
Ve buluştuğumuzda sadece muhabbet maksadıyla orada bulunmuş olacağız. Yani birisi erzincandan Istanbula diğer kullanıcılarla muhabbet etmek içinmi gelmiş olacak. En azından 1 faaliyet göstermemiz gerekir.
Yani bunlarıda başlıklar altında konuşabiliriz. :)

FUBU

Alıntı Yapİlk adımı ben atayım o zaman. Madem pilot şehirler gibi bi uygulama düşünülüyor, o zaman Temmuz 15-16-17 ya da daha sonrasında, yani Temmuz ayında Ankara'da bulunan Ubuntu/GNU Linux kullanıcıları bu konu altında irtibata geçebilirlerse hoş olur. Bir şeyler ayarlayabiliriz.

Ben katılmak isterim. yalnız bu sıcakta çalışmak zorunda olanlar var benim gibi-stajj falan- . 12-13 temmuz, 19-20 temmuz gibi olursa daha güzel olabilir. Hafta içi olacaksa akşam olabilir benim için.

Alıntı YapVe buluştuğumuzda sadece muhabbet maksadıyla orada bulunmuş olacağız. Yani birisi erzincandan Istanbula diğer kullanıcılarla muhabbet etmek içinmi gelmiş olacak. En azından 1 faaliyet göstermemiz gerekir.

Faaliyetimiz yemek yemek olsa? Mesela pazar sabahı ankara'da bir kahvaltı ayarlasak nasıl olur? -ankaralılara soruyorum-  :)

Ein Führer

Ben de ankaradyım böyle bir buluşma gerçekleşecekse katılmak isterim :) ben kendimi her güne uydurmaya çalışırım...
forumlarada arama yaparken ne arayacağımızı iyi bilmek gerekiyormuş. (bkz.:tecrübe ettim)

Ein Führer

konu askıya mı alındı acaba yoksa çalışmalar devam ediyor mu? ediyorsa ne durumda?
forumlarada arama yaparken ne arayacağımızı iyi bilmek gerekiyormuş. (bkz.:tecrübe ettim)

Çağlar

şimdi 2200 üyeye sahip bi forum haline gelmiş ubuntu-tr bi buluşma yapsa süper olmaz mı yöneticilerim :)
We got a badass over here!

Xenophobia

Buluşma organizasyonu derken büyük ihtimalle bir mekanın kapatılması gibi bir durumdan bahediyoruz.

Yani kısacası, yemek ve sonrası gibi geniş ve güzel ayrıca uygun bir mekan gereksinimi doğuyor burada.

Şayet yeterli talep gelirse, bununla ilgili olarak, buluşma yeri İstanbul veya Kocaeli olmak üzere bu konuyla ilgilenebilirim.

Çağlar

anket eklenebilir bu konuda ve duyuru olarak gönderilirse katılımın çok olacağını düşünüyorum mekan kapatmamız şart değil aslında bilindik büyük bir mekan seçilip toplanabiliriz

eren

2200 üyeyi geçmişiz, hiç farkında değilim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

hayırlı olsun sayın yöneticim tebrik ederim

eren

Alıntı yapılan: caglarersoz - 28 Eylül 2008 - 02:49:03
hayırlı olsun sayın yöneticim tebrik ederim

Teşekkürler ama yöneticim filan hoş olmuyor. Benim sizden üstün bir tarafım yok, en fazla arkadaşınız olabilirim. Hepimiz Allah yapısıyız, burada yazan unvanların bir anlamı yok.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

olsun böyle büyük bi forumun kurucusuna az bile :D (yağcılık gibi oldu ama değil yani bakılırsa ne gibi bi çıkarım olabilir.)

eren

Abartacak bir şey yok. Meziyet forumu kurmakta değil, meziyet onu insan gibi yönetmekte. Bu yönetmekte yönetimden değil üyelerden geliyor yani bir otokontrol mekanizması. Üyeler forumu sahiplenmedikten, katkı yapmadıktan, burayı kendi evleri gibi görmedikten sonra forum olmuş olmamış 200.000 üye olmuş olmamış ne fark eder.