Drupal ubuntu.com slideshow eklentisi

Başlatan BELLEROPHONTES, 21 Ağustos 2010 - 02:46:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BELLEROPHONTES

Arkadaşlar drupalle bir site yapmak istiyorum. Bu konuda da baya ilerledim. Yanlız hoşuma giden bir eklentiyi bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

www.ubuntu.com'da en üstünde yer alan slideshow eklentisi hangi eklenti yada nasıl yapılmış biliyor musunuz?

Bu eklentiyi kullanmayı düşünüyorum. Benim için en önemli kısmı bütün sayfa genişliğini kaplaması.
Yada bunun gibi bütün sayfa genişliğini kaplayan bir slideshow'u nasıl yapabilirim?
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

eribol

Ubuntu drupal mı kullanıyormuş? Hiç öyle görünmüyor. Drupal'i o şekle getirmek yerine bence siteyi kendileri tasarlamıştır. Yani o gördüğünüz bir drupal eklentisi falan değil. kendileri elle kodları yazmışlardır.

Ancak yazmak istediğiniz şeyi gimp ile de yapabilirsiniz, bir de css tabii.

Ozmo

canosayan

kodlarda jquery.anythingslider.js betiği var. yani muhtemelen bir jquery çalışması.
Chmod bizim işimiz.

eribol

Ben fazla gözünde büyütmesin, depresyon geçirmesin istemiştim ama artık tüm gerçekler gözler önüne serildi :)

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: eribol - 21 Ağustos 2010 - 11:55:05
Ben fazla gözünde büyütmesin, depresyon geçirmesin istemiştim ama artık tüm gerçekler gözler önüne serildi :)

Yanlış hatırlamıyorsam site drupal.com tarafından tasarlanmış. Drupal community kendisi bir yerde yazmıştı Drupal open-source kaynaklara kendi çevrelerini genişletmek için yardım sunuyor. Bundan dolayı da elle yazılacağına ihtimal vermiyorum. Yani yazılmışta olsa bunu eklenti şekline getirmişlerdir.

Javascript olduğu ve sitede "jquery update" eklentisi kullanıldığını zaten biliyorum. jquery olmadan zaten çalışmıyor :D

Bu arada bunu tasarlamak eklentiyi drupal'e ekledikten sonra çok kolay. Son 5 haberin listelenmesi için mysql oluşturuyorsunuz(tabi o da eklenti üzerinden :D) sonrada bunları şu resimlerle göster diyorsunuz. O yüzden pek korkutucu bir durum yok :D.

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

BELLEROPHONTES

Eklenti olarak birşey bulamadım ancak @sudusleri'nin dediğine benzer birşey buldum.

http://css-tricks.com/examples/AnythingSlider/