Su efekti olmuyor...

Başlatan ubuntupardus, 19 Ağustos 2010 - 19:05:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntupardus

Herkese iyi günler.

Bilgisayarımda kar alev vs. tüm efektler oluyor. Ama su efektini yapacağım zaman ekranda hafif bir kararma oluyor. Pencereler görünüyor işlem yapılıyor. Hafif bir karartı oluyor.

Ama su efekti olmuyor. Ekran kartı yüklü.

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4770
OpenGL version string: 3.2.9756 Compatibility Profile Context

heartsmagic

Bazı kartlarda bazı efektlerin çalışmadığını hatırlar gibiyim, onlardan birine denk gelmiş olabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Öncelikle maşallah diyeyim. Çok kısa sürede linuxun dilinden anlamışsınız :) Fx serisi eski bir kartımda da su efekti hariç hepsi çalışıyordu. Sizde de bu sebepten ötürü olmuş olabilir. Ama yine de tam emin olmak için compizi terminalden başlatıp su efektini etkinleştirdiğinizde ne gibi çıktılar verdiğine bakabilirsiniz. Bu şekilde arama yapılırsa kesin sonucu verir.

stratovarius

Ati ekran kartları ile ilgili buglar mevcut bu konuda az önce debian ve ubuntuda denedim ikisindede olumlu sonuç bende alamadım. Genel bir bug yani çözüm güncellemelerle gelene kadar bu özellik kullanım dışı şimdilik.

emre413

Merhaba arkadaşlar şimdilerde aynı sorundan ben de muzdaribim. Ama işin ilginç tarafı ben donanım sürücülerinden ekran kartımın sürücüsünü yüklemeden önce su efekti de dahil hepsi çalışıyordu. Ancak sürücüyü yükleyip yeniden başlattıktan sonra ilk mesajdaki sorun bende de oldu. Önceki bilgisayarımda hiç çalışmıyordu ama bunda önce çalıştı, şimdi çalışmıyor.

Compiz'i kaldırıp yeniden kurdum, olmadı. Sürücüyü kaldırdım bunda da efektleri açtığımda ekran donmaya başladı. Sanırım sürücü kaynaklı bir sorun benimki. Bu sürücünün yerini tutan her neyse onu tekrar nasıl yüklerim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2010 - 23:29:31

Sanırım yaptım. Hangisi etkili oldu bilmiyorum ama önce sürücüyü kaldırdım. Sonra fusion-icon'u yükledim. Sonra emerald'ı yükledim. Yeniden başlattım. Window Decorator olarak önce Emerald'ı seçtim. Sonra tekrar GTK Window Decorator'u seçtim. Şimdi düzelmiş gibi görünüyor. Su efekti oluyor. Ama ekrana alev çizerken biraz bekleyince donma yapıyor, o neden kaynaklanıyor bilemiyorum.

Bloodless

Yeni sürücülerden kaynaklanan bişi olduğunu düşünüyorum 10.9'da böyle bir sorun yokken bende de şuan su efekti çalışmıyor 10.10 ile kullandığımdan değilde sadece meraktan denemiştim ati mobility hd4650 kartım
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

guopx

aynı sorun bende de vardı ccsm yi açıp araçlar bölümünden gtk loader eğer işaretliyse tikini kaldırın sonra compiz --replace yapın düzelebilir
yalnız gtk loader ın ne işe yaradığını bilmiyorum
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.