PXE Boot

Başlatan flour, 17 Ağustos 2010 - 23:47:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flour

Selam arkadaşlar. Çok eskilerden kalma Acer Travelmate 430 laptopum var. ve Cd romu bozuk. Biosundan USB alıgıyamıyor,yani usb boot ta yapılmıyor. Tek çarem Network boot. PXE Boot özelliği var. Şimdi ben bunu modemime ethernet kablosuyla bağlayacağım,sonra ubuntu yüklü pcimide Wireless le modeme bağlayacağim. Laptopuma nasıl Ubuntu kurabilirim? teşekkürler.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

flour

Pek bişey anlayamadım onlardan çok network le ilgili olaylar var. hepsini tek tek yapmayı denedim ama genede olmadı o yüzden soruyorum :(

not : zaten netboot metodu lucid lynxte olmuyo galiba

heartsmagic

Açıkçası kabaca bakınca ben de anlamadım :) Ağ ile ilgili olayların olması normal zaten, ancak detaylara ne yazık ki ben de vakıf değilim.

flour

https://help.ubuntu.com/community/Installation/QuickNetboot

buradaki olayları yaptım. ubuntu kurulum ekranı falan geldi. Release dosyası indiriliyor %0 da kaldı. Ilerlemesini umuyorum ya. :/

Şu an pencere

---------------------|Ubuntu yansısı inceleniyor|---------------------
%0
"Release" dosyasi indiriliyor

Yanlız bide bu 8.04 kuruyo galba benim kullandığım pc 10.04 nası kuracak anlamadım.

Edit : Tr archiveden indirmedi,release mevcut değil falan dedi ,bende amerika nınkini seçtim bakalım nolucak

heartsmagic

İnternet bağlantısı arıyor olmasın? Ayrıca oradaki anlatımı doğrudan uygulama zira Hardy zamanından kalma ve sen Hardy kurulum dosyası indirip ayarlanmışsın. Şunu kullanacaksın sen:
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/lucid/main/installer-i386/current/images/netboot/netboot.tar.gz

flour

Herşeyi ayarladım. Dediğiniz gibi yaptım. "Release" dosyası indiriliyor da takılıyor kalıyor. internete bağlanamıyor herhalde. ne yapabilirim?