[Çözüldü] Emesene İfade Sorunu

Başlatan talisfang, 30 Haziran 2008 - 12:58:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım. Panele eklemek derken panele başlatıcı eklemek mi yoksa bildiri alanında görünmesini mi sağlamak istiyorsunuz? asıl başlatıcı derken ne demek istiyorsunuz?

ScaryMan

Panele kısayol koyabiliyoruz ya "Uygulamalar, Yerler, Sistem" yanına, onun başlatıcısını değiştiriyorum. Ona tıklayıp girdiğimde bahsi geçen sorun düzeliyor. Fakat Uygulamalar -> İnternet -> Emesene yolunu izleyip girersem eskisi gibi açılıyor, sorun devam ediyor.

agritux

E  tabi ki öyle olacak. Çünkü sen panele eklediğin başlatıcının komutunu değiştiriyorsun...
Paneldeki emesenenin komutunu değiştirirsen, oradan çalıştırdığında da sorunsuz açılır... Yani kısaca söylemek istediğim neredekini değiştirirsen oradaki ile çalıştırdığında sorunsuz açılır.

ScaryMan

Tamam da ben Uygulamalar -> İnternet -> Emesene dediğimde sorunsuz çalışsın istiyorum.

Emesene'nin kurulu olduğu dizindeki başlatıcıyı değiştirirsem bu yolu izlediğimde düzelmez mi?

agritux

Kısayoldan bahsetmiyoruz ki başlatıcıdan bahsediyoruz :) Programın çalışması için gerekli komutu değiştirirsen başlatıcıların üzerinde değişim yapmaksızın çalıştırabilirsin diye düşünüyorum, ki bunu hiç denemedim bilmiyorum.

Ayrı olarak menüyü düzenleyerek menüdeki emesene komutunu düzenlemeyi denedin mi :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ScaryMan - 28 Ağustos 2009 - 14:00:16
Tamam da ben Uygulamalar -> İnternet -> Emesene dediğimde sorunsuz çalışsın istiyorum.

Emesene'nin kurulu olduğu dizindeki başlatıcıyı değiştirirsem bu yolu izlediğimde düzelmez mi?
Menü düzenleyicisinden ayarlarsan düzelir.

ScaryMan

Menü düzenleyicisinden ayarladım oldu. Teşekkürler. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ağustos 2009 - 23:05:38

Şöyle bir durum var. Mesela Messenger'ın ":)", ":P", ":@" gibi ifadeleri dışında kullanıcıların kendi ekledikleri ifadeler hala gözükmüyor. Bunun çözümü var mı peki?