Warcraft 3 Battle.net chat sorunu...

Başlatan Cradle, 29 Haziran 2008 - 23:59:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cradle

Warcraft 3`te battle.nete sorunsuz bağlanabiliyorum. Custom oyunlarda, örneğin dotaya girince host harici kimsenin yazdığı mesajı göremiyorum. Ama benim yazdıklarım karşı tarafa gidiyor. Aynı şekilde oyun içinde de host harici kimsenin yazdığını göremiyorum. Bu soruna bir çözüm bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

XemreG

OpenGL mi kulanıyosun yoksa DirectX mi? Bende dediğin olayı Wow da yapıyor. DirectX e geçirince duzeliyor OpenGL de sorun yasatıyor orneğin kalelere vs girdiğimde.. Hangi goruntu hızlandırıcıyı kullandığını bilmediğim için sadece bukadar yardımcı olabildim ama denemende yarar var..

Cradle

-opengl komutu ile çalıştırıyorum. -opengl komutu daha akıcı olmasını sağlıyor gibi. directx yapınca çözülür mü dersin?

Birazdan -opengl komutsuz deneyeceğim. Bakalım olur inşallah.

Denedim sorun devam ediyor gibi. Sanırım yeni wine sürümlerini beklemek lazım...

maxspacemax

Oyun ayarlarını tekrar alman gerekiyor. Sendekiler bozulmuş. Şansa bak dün arkadaşlar konuşurlarken duydum. WOW içinde 3 klasör varmış hangileri hatırlayamıyorum. Senin profilin ile ilgilgi olanlar. Onları başka yere taşı yeniden oyunu başlattığında oyun bilgilerin tekrar serverden alınıyor. Ve WOW çalışıyormuş. İstersen baştan kurmayı deneyebilirsin. şimdi oynadığın oyunu başka yere taşı baştan kur düzelecektir.

ufuk_k

Alıntı yapılan: Cradle - 29 Haziran 2008 - 23:59:19
Warcraft 3`te battle.nete sorunsuz bağlanabiliyorum. Custom oyunlarda, örneğin dotaya girince host harici kimsenin yazdığı mesajı göremiyorum. Ama benim yazdıklarım karşı tarafa gidiyor. Aynı şekilde oyun içinde de host harici kimsenin yazdığını göremiyorum. Bu soruna bir çözüm bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ben uzun zaman Battle neti wine ile oynadım. Wine sürümleriyle ilgili bir sorun bu. 0.9.45 sürümünden sonra ortaya çıktı tekrar ve halen düzeldiğine dair bir haber görmedim. Bu nedenle wine ubuntu paketlerinden, yani sitesinden 0.9.45 sürümünü indirip kurman gerek. Ve daha sonra synaptic paket yöneticisinden bu wine pakedini seçip "sürümü sabitle" yapman gerek.

Cradle

Alıntı yapılan: ufuk_k - 30 Haziran 2008 - 23:49:49
Alıntı yapılan: Cradle - 29 Haziran 2008 - 23:59:19

Ben uzun zaman Battle neti wine ile oynadım. Wine sürümleriyle ilgili bir sorun bu. 0.9.45 sürümünden sonra ortaya çıktı tekrar ve halen düzeldiğine dair bir haber görmedim. Bu nedenle wine ubuntu paketlerinden, yani sitesinden 0.9.45 sürümünü indirip kurman gerek. Ve daha sonra synaptic paket yöneticisinden bu wine pakedini seçip "sürümü sabitle" yapman gerek.

Sağol. Başka çözümü yok gibi. Bir de böyle yapayım.

XemreG

Selam,

Şöyle deneyebilirsin sanırım işine yarar sistemdeki wine dokunma. PlayOnLinux kur sendeki oyunun varmı bilmiyorum ama Warcraft III vs kurulum rehberi var. Bu programı biraz karıştırırsan istediğin wine surumuyle çalıştırmasını sağlayabilirsin sistemdeki wine dokunmadan.. Denemende yarar var..

mtphr

selam. dün wine'ın 1.1.9 versiyonu çıktı ve onun için de hala aynı problem devam ediyor...

mtphr

selamlar.

dün gece biraz uğraşıp sorunu (kısmen) çözdüm.

problem yukarıda bahsedildiği gibi, kullanıcı ayarlarının degismesiyle ilgili.
diyelim ki elimde iki tane battle.net account'u var. wine'ı yukledigimde, oyunu acip gerekli ayarlari yaptigimda ve (eger kullaniyorsam) farklı sunucu icin reg dosyasını yukledigimde, oyunu acip, battle.net user name'i yazip baglandigimda herkesin konusmasini rahat rahat goruyorum.
ancak battle.net'ten cikip, farkli bir username yazdigimda tekrar baglandigimda host disindaki chatler gorunmuyor. (sonra tekrar eski nick'e donsem bile!)

problem registry'nin degistirilmesiyle ilgili. terminale "regedit" yazip wine'ın registrysini actiginizda, Blizzard Entertainment'in oldugu grubu silin (ya da baska Blizzard Oyunu oynuyorsaniz, digerlerinin ayarlari gitmesin diye Warcraft III grubunu silin.) sonra tekrar oyunu calistirin, oyunda gerekli ayarlamalarinizi yapin. (ornegin cozunurluk, kullanici adi, sesler vs.) sonra (eger kullaniyorsaniz) farkli sunucuya baglanmak için o sunucunun gerekli registry dosyasini import edin. artik mevcut registry ayarlariniz istediginiz sekliyle olacaktir. Blizzard (ya da Warcraft III) grubunu export edip farkli kaydedin. sonra farkli kullanici adi icin tekrar yapin gerekirse.

boylelikle oyun oynarken ola ki chat tekrar disable olursa, veya kullanici adi degistirmek isterseniz, tek yapmaniz gereken ilgili registry dosyasini import etmek olacaktir.

Simdi diyeceksiniz ki, "e o zaman username degistirince registry'de username disinda birseyler de degisiyor?" evet muhtemelen oyle. ama bakindim bulamadim baska neresinin degistigini. bulan olursa ve paylasirsa sevinirim.

unutmadan, yukaridaki cozumu 1.1.9 icin kullaniyorum. yani wine'ın son versiyonu. yani eski versiyonlarda kalmaniza gerek yok.

umarim yardimci olmusumdur. iyi eglenceler...