[Çözüldü] Ubuntuya Kde masaüstü bir türlü kuramadım...

Başlatan ubuntupardus, 16 Ağustos 2010 - 20:35:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntupardus

Herkese iyi akşamlar. Ubuntu kullanmaya yeni başladım. Ubuntu ya kde masüsüt kurmak istiyorum.

sudo apt-get install kubuntu.desktop

Komutunu yazıyorum fakat olmuyor. Şöyle bir şeyle karşılaşıyorum

Yiğit Ateş

ubuntupardus

İlgilendiğiniz için teşekkürler. Fakat yine olmadı bu sefer de şöyle bir hata var...

apt-get update kullanıyorum
E: /var/lib/apt/lists/lock dosyası kilitli açılamıyor - open (13: Permission denied)
E: Liste dizini kilitlenemiyor

bu çıkıyor

maydin95

sudo apt-get update

deneseniz paketi bulamadı anlaşılan. Sistem dizinlerinde işlem yaparken başına sudo koyun mutlaka. Yazılım kaynaklarıyla ya da depolarla oynadınız mı?
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yiğit Ateş

Kaynak listenizde Jaunty'nin ne işi var, onu anlamadım. Sağlam bir sources.list dosyası bulup değiştirirseniz sorun kalmaz.

ubuntupardus

Hiç bir şey ile oynamadım ubuntuyu dün kurdum. Pek bişeyi ile oynamdım ama.

sudo apt- update komutunu verin ce aşağıdaki geliyor
W: GPG hatası: http://ppa.launchpad.net karmic Release: İzleyen imzalar doğrulanamadı çünkü genel anahtar kullanılır değil: NO_PUBKEY 2ED6BB6042C24D89
W: http://ppa.launchpad.net/rail/ppa/ubuntu/dists/jaunty/Release Unable to find expected entry  deb-src/binary-i386/Packages in Meta-index file (malformed Release file?) getirilmesi başarısız oldu

E: Bazı indeks dosyaları indirilemedi, dosyalar gözardı edildi veya eski dosyalar kullanıldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2010 - 21:43:19

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 16 Ağustos 2010 - 21:25:23
Kaynak listenizde Jaunty'nin ne işi var, onu anlamadım. Sağlam bir sources.list dosyası bulup değiştirirseniz sorun kalmaz.

Jaunty derken? Daha çok yeni olduğum için pek anlamadım. Beni mazur görün. Sağlam bir source.list dosyasını nerden bulacağım? ve ne ile değiştireceğim?

Teşekkür ediyorum.

bytan

Hangi sürümü kullanıyorsan sadece o sürüme ait depoları sistemine kur. Acemiler için ilk durak bölümümüzü mutlaka oku. Çünkü buradaki 2 sorunun yanıtı orada var. Ayrıca ilk adımlarında sana yardımcı olacak bilgileri edinmeni sağlar.

Depolarını düzenlemek için:

[Nasıl] Sources.list - Depo/Kaynak listesi
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ubuntupardus

Orayı okudum fakat tekrar okuyacağım. Gözümden kaçmış olabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ağustos 2010 - 13:50:53

Teşekkürler. Arkadaşlar. Sorun Çözüldü.
Hatta sorunlar çözüldü. Bu source list ekleyince başka sorunlarm vardı onlarda çözüldü.
Örneğin;donanım sürücülerine giremiyordum. Yazılım merkezinden oyun yükleyecektim paket bağımlılık sorunu çıkarıyordu.

Sourcelist ile şimdi sorun yok.
İlgilenen herkese teşekkür ediyorum. Sağolun.