windowsda paylasilan belgere nasil erisirim?

Başlatan ZooM, 14 Ağustos 2010 - 13:50:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Merhaba arkadaslar Ubuntu'ya cekmek istedigim Windows PC'deki bazı dosyaları paylasima actim. Fakat onlara nasil erisecegimi bilmiyorum. Yardimci olabilir misiniz ?
If I was your vampyre...

alquirel

heartsmagic

Samba için bu belge çok detaylıdır :) Kabaca Samba kurulup, ardından Yerler-Ağ altına bakman yeterli olur sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ZooM

@heartsmagic bakiyorum windows agi gozukuyor ama icine giremiyorum. diger makinaenin D:\ surucusunu komple paylasima actim. ama yinede goremiyorum
If I was your vampyre...

heartsmagic

egox

windows üzerindeki ağ ya bağlanırken yavaş açılması makinadan mı kaynaklanır yoksa normal bir durum mudur ?

heartsmagic

Ne kadar yavaş? Sonuçta işlem ağ üzerinden olduğu için birçok şey girebilir araya. Ağın durumu nasıl, hangi şekilde yapılandırma sağlandı, kaç kişi nereye ne kadar sıklıkla bağlanıyor gibi.

egox

Xp ye göre yada 7 ye göre yavaş geldi. Mesela ubuntudan xp deki paylaşım dosyasının içine girmeye çalışıyorum  , 5-10 sn bekliyo. Sonra o dasyanın içinden başka bi dosyayı açmak istiyorm gene 5-10 sn bekleme .Bir seferlik bişeymi acaba dedim ama hep öyle .İlk kez kullandığım için normal bi hız mı bilemedim. Samba ile paylaşım yapıyorum.

heartsmagic

5-10 saniye beklememesi lazım sanırım, gerçi dediğim gibi ağın durumu nasıldır tam kestiremiyorum. Fakat Windows tarafı bu kadar bekletmiyorsa sorunun bizim tarafta olması muhtemel.