Admin Panelinde Hatalar (Wordpress)

Başlatan Linuxman., 13 Ağustos 2010 - 14:41:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Sitemin admin paneline girince ilginç hatalar ile karşılaşıyorum.''Başlangıç'' kısmında sadece şu anda kaç tane yazı,yorum v.s var ve bunun dışında hiçbir şey yok.İstatistiklerin altındada şöyle bir uyarı mesajı var :
Alıntı YapFatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 8193 bytes) in /mounted-storage/home23b/sub003/sc63208-IYIC/globalkaynak.com/wp-includes/functions.php on line 4168
Solda menülerden yazılarıma tıklıyorum başka bir hata mesajı.
Alıntı YapFatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 122880 bytes) in /mounted-storage/home23b/sub003/sc63208-IYIC/globalkaynak.com/wp-admin/menu-header.php on line 94
Görünüme tıklıyorum temalar geliyor fakat temayı değiştirmek isteyince yine hata var :
Alıntı YapFatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 7680 bytes) in /mounted-storage/home23b/sub003/sc63208-IYIC/globalkaynak.com/wp-includes/kses.php(550) : runtime-created function on line 1
Tema etkinleştirmek isterken meydana gelen hata aynı zamanda,eklentilerime tıklayınca da var.
Dışa aktar bölümü açılıyor ama aktarmak için tıklayın gibi bir buton yok.

Evet sorunlar bunlar.Aşağıdada bu sorunlar oluşmadan önce yaptıklarımı yazıyorum.
1) Manual olarak güncelleme yaptım,güncelleme sırasında herhangibir hata ile karşılaşmadım ve admin panelinde hatalar yoktu.
2) Eklentilerimide doğrudan güncellemiştim ama en son güncellediğim 2 eklenti (hangileriydi hatırlamıyorum) otomatik güncellemeyi çalıştırdı.Otomatik güncelleme sunucum tarafımdan desteklenmiyor.(diğer eklentiler nasıl güncellendiyse artık).Otomatik güncelleyin uyarı mesajı hala devam ediyor.En son sürümü kullanmama rağmen.
3)Yeni bir tema yükledim.

Çözüm olarak,wp-includes ve admin klasörlerini tekrar yükledim.(dosya aktarım hatası olmuştur diye)Ama düzelmedi.Sitedeki yazıları,resimleri içe aktar yoluyla yedeklemiştim ama bir wordpress blogu alıp,içe aktarmayı denedim geçersiz dosya diyor.Yani siteyi baştan kurma gibi bir lüksüm yok.Bu yüzden bu sorunu çözmeliyim.Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

Alquimista

Pek vaktim olmadığından çok detaylı yazamıyorum ama (reklam gibi olacak ama, ama, ama..) aşağıdaki adresteki yöntemi bir dener misin, aynı sorun olduğunu sanıyorum;

http://www.ramazangurbuz.net/?p=804
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Linuxman.

Forever Linux....

utdmr

wp-config.php'ye

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64MB');

satırını ekleyip dener misiniz?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Xenophobia

ytgn

Eğer verilen önerilerden sonra da limit arttırmayı kendiniz yapamazsanız, hizmeti aldığınız yerden destek isteyin. Sunucu yöneticiniz php.ini dosyası üzerinden bu arttırımı yapabilir.
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

Linuxman.

İşe yaramadı,maalesef.Hostum yavaş çalıştığı için,host yerine wordpress.com'dan blog almayı düşünüyorum.Ama sitemde 150 den fazla yazı var.Bu yazıları wordpresse yüklemem lazım.Nasıl yapılacağına dair bir fikrim var.Araçlar kısmındaki dışa aktar yöntemi.
Dışa aktarmaya çalışıyorum ama aşağıdaki şekilde gördüğünüz gibi yedek almamı sağlayacak herhangibir buton yok.

Forever Linux....

Xenophobia

Linuxman.

Gerçekten ilginç şeyler oluyor.Arkadaşa söyledim,Chrome ile denesin diye.O hiç giremiyor panele,hata var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ağustos 2010 - 03:09:35

Şimdi bende Chrome indirip denedim,tarayıcı ile ilgili değilmiş.Zaten bende tarayıcıdandır diye(opera böyle sorunlar çıkarıyor) İE ile denemiştim...Daha önce dışa aktarım yapmıştım,dosyayı içe aktarmayı denedim ama olmuyor.
Forever Linux....

canosayan

Demek sorun devam ediyor.
bu sorunda hafıza arttırmak pek işe yaramaz. çünkü muhtemelen bir sonsuz döngü dönüyor. hafıza artınca sadece daha çok döner.

bence bu wordpress'i tekrar kurma vakti gelmiş.
Chmod bizim işimiz.

plusnettr

Wordpress SQL yedeğini phpmyadminden alabilirsiniz diyeceğim ama wordpress.com dan bunu nasıl içe aktarırsınız onu bilemiyorum. phpmyadmin destekleyen başka bir hosta geçmeniz gerekecektir büyük bir ihtimalle.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

canosayan

Alıntı yapılan: plusnettr - 14 Ağustos 2010 - 05:45:52
Wordpress SQL yedeğini phpmyadminden alabilirsiniz diyeceğim ama wordpress.com dan bunu nasıl içe aktarırsınız onu bilemiyorum. phpmyadmin destekleyen başka bir hosta geçmeniz gerekecektir büyük bir ihtimalle.

yedeği alır yerele wordpress kurup, wordpress e xml yedeği aldırılabilir.
Chmod bizim işimiz.

plusnettr

Alıntı yapılan: canosayan - 14 Ağustos 2010 - 05:47:42
yedeği alır yerele wordpress kurup, wordpress e xml yedeği aldırılabilir.

Mantıklı bu xml yedeğini de wordpress.com a yükleyebilir. Ayrıca sunucuya yüklediği resim vb. dosyalarında yedeklerinin alınması gerektiğinin unutulmaması lazım ama bunları wordpress.com a nasıl yükleyebilir ?
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

ytgn

Barındırma hizmeti aldığı firmayı değiştirse .. Çünkü wordpress.com hizmeti sınırlı. Ftp yok, tema editörü yok, temalar ve eklentiler kısıtlı.. 1 hafta sonra dar gelmeye başlar wordpress.com :)
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

Linuxman.

Alıntı yapılan: canosayan - 14 Ağustos 2010 - 05:41:00
bu sorunda hafıza arttırmak pek işe yaramaz. çünkü muhtemelen bir sonsuz döngü dönüyor. hafıza artınca sadece daha çok döner.

Sunucunun süresi 20 gün sonra bitiyor.Arkadaşım ödeyemeyecek durumda olduğunu söyledi.Bu yüzden hernekadar arkadaşın bahsettiği özellikleri barındırmasada,sağlamlık açısından en iyi seçenek wordpress.com diye düşünüyorum.Sunucumun herhangibir paneli yok.SSH ile bağlanılıyor,benim SSH'de de bir hesabım yok.Ben sadece yazılarımı dışa aktar ile almak istiyorum.O buton çıkmalı orda..Ama nasıl?
Forever Linux....

canosayan

Alıntı yapılan: Linuxman. - 14 Ağustos 2010 - 14:41:04
Alıntı yapılan: canosayan - 14 Ağustos 2010 - 05:41:00

Sunucunun süresi 20 gün sonra bitiyor.Arkadaşım ödeyemeyecek durumda olduğunu söyledi.Bu yüzden hernekadar arkadaşın bahsettiği özellikleri barındırmasada,sağlamlık açısından en iyi seçenek wordpress.com diye düşünüyorum.Sunucumun herhangibir paneli yok.SSH ile bağlanılıyor,benim SSH'de de bir hesabım yok.Ben sadece yazılarımı dışa aktar ile almak istiyorum.O buton çıkmalı orda..Ama nasıl?

elindeki veritabanı bilgileri ile yerelden ulaşabilir ve yedekleyebilirsin. mysql-admin bu işi becerebilir.
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Evet ama burada 2 sorun var.İlk sorun sunucu bana ait olmadığı için benim bir SSH hesabım yok.İkincisi ise böyle bir yedeklemeden sonra dosyaları tekrar bir hosta aktarmam gerekecek.
Forever Linux....

canosayan

Alıntı yapılan: Linuxman. - 14 Ağustos 2010 - 14:46:38
Evet ama burada 2 sorun var.İlk sorun sunucu bana ait olmadığı için benim bir SSH hesabım yok.İkincisi ise böyle bir yedeklemeden sonra dosyaları tekrar bir hosta aktarmam gerekecek.

farketmez. size zaten bir hesap mysql kullanıcısı verilmiş. ssh e ihtiyaç duymayacaksınız. Şu kod ile mysql-admini yükleyin.

sudo apt-get install mysql-admin
menüde programlama seçeneğinden mysql administrator u çalıştırın.

burada wp-config adresindeki mysql bilgilerinizle giriş yapın. eper sunucu localhost ise sunucu adresine sitenizin adresini yazın.
açılan pencerenin backup sekmesinden veritabanını yedekleyebilirsiniz.
hatta anında bunu yereldeki yeni bir veritabanına aktarabilirsiniz.

Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

5 dakikadir baglanmaya calisiyor.Server hostname kismina soylediginiz gibi wp-config dosyasinda yazanlari yazdim.Ayni sekilde user name ve password kisminada veritabani bilgilerimi girdim.Eger yedegi alirsam,Windowsumda kurulu olan Wamp Servere yukleyip,Wp'den disa aktarmayi deniyicem.
Bu yedek sadece yazilar,resimler gibi seyleri mi iceriyor,harici bir wordpress kurulumuna gerek var mi?
Forever Linux....

canosayan

wp-config dosyanızda server hostname ne olarak geçiyor?
bağlanma 5 dakika sürmemeli.

bu işlem ile veritabanının tüm yedeğini alacaksınız. ama tabiki yüklediğiniz resimler olmayacak bunda. yerele kurduğunuz bir wordpress'in veritabanını bu veritabanı olarak gösterirseniz çalışacaktır.
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Forever Linux....

Linuxman.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar umarım bu son mesajımı okumayı da ihmal etmezler.Kesin çözüm tekrar bir güncelleme yapmak.Elle yapılan güncelleme ile sorunumu çözdüm.Güncelemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için Wordpressin kendi sitesine bakabilirsiniz.(Türkçe siteside mevcut).

Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ağustos 2010 - 21:15:54

Bir şey daha ekliyim.Güncelleme için tüm pluginleri devre dışı yapmaktan bahsediyor.Hata sırasında bunu yapmak mümkün değil maalesef.Bu yüzden benim gibi tüm pluginleri ftp'den silebilirsiniz.Pluginleri silmeden denemedim.
Forever Linux....