[Arşiv]10.10 üzerinde son güncellemeyle Nvidia ile sorun yaşayan var mı?

Başlatan heartsmagic, 13 Ağustos 2010 - 12:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tr34kad

iki işletim sistemi de çalışıyor fakat ekranlarda noktalar var eğer Nvidia driverlarını yüklersem sistemler donuyor buda sorunun grafik kartınla sürücü arasında bir sorun olduğunu gösteriyor yada grafik kartı bozuldu yapacak bir şey yok yenisini almak lazım.Cevabınız için teşekkür ederim.

basayew

nvidia dan bir kaç degişiklik yaptım ve config dosyasına kayıt edip bilgisayarı tekrar başlattım.
ubuntu açıldıgında tty1 hatası verdi.  login oldum ve "startx" komutunu verdim ama masaüstü açılmıyor.
şu şekilde bi hata veriyor.

[IMG]http://img146.imageshack.us/img146/3849/dsc02490g.jpg[/img]

aşagıdaki komutları denedim ama hiç bi degişiklik olmadı.

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

sudo apt-get update && sudo apt-get install ubuntu-desktop

sema

Alıntı yapılan: basayew - 15 Aralık 2010 - 00:37:40
nvidia dan bir kaç degişiklik yaptım ve config dosyasına kayıt edip bilgisayarı tekrar başlattım. ubuntu açıldıgında tty1 hatası verdi.  login oldum ve "startx" komutunu verdim ama masaüstü açılmıyor.

Şimdi yapmak istediğin ne, sistemi kurtarmak mı, hatayı düzeltmek mi? Eğer ne yaptığından emin değilsen (dosyanın içeriği ile ilgili) sistemi CanlıCD'den açıp yaptığın değişikliklere bir daha göz atabilirsin, eski hâline getirmek için. Bence eski hâline getir. Eğer yine açılmazsa sistemden şunları dene;
sudo nvidia-xconfig && sudo dpkg --configure -a

Ayar yapmak istediğinde şu şekilde yap ayarlarını (bundan sonra);

sudo nvidia-settings
susema

heartsmagic

Bu başlıksa Alfa/Beta zamanında açılan ve sorunun sonradan çözüldüğü bir başlık...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

basayew

Alıntı yapılan: sema - 15 Aralık 2010 - 02:02:37
Alıntı yapılan: basayew - 15 Aralık 2010 - 00:37:40
nvidia dan bir kaç degişiklik yaptım ve config dosyasına kayıt edip bilgisayarı tekrar başlattım. ubuntu açıldıgında tty1 hatası verdi.  login oldum ve "startx" komutunu verdim ama masaüstü açılmıyor.

Şimdi yapmak istediğin ne, sistemi kurtarmak mı, hatayı düzeltmek mi? Eğer ne yaptığından emin değilsen (dosyanın içeriği ile ilgili) sistemi CanlıCD'den açıp yaptığın değişikliklere bir daha göz atabilirsin, eski hâline getirmek için. Bence eski hâline getir. Eğer yine açılmazsa sistemden şunları dene;
sudo nvidia-xconfig && sudo dpkg --configure -a

Ayar yapmak istediğinde şu şekilde yap ayarlarını (bundan sonra);

sudo nvidia-settings

kardeş amacım sistemi kurtarmak. tekrardan kurup ayar yapmak istemiyom.
verdigin kodlar işe yaramadı gene aynı hatayı veriyor.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Aralık 2010 - 02:32:42
Bu başlıksa Alfa/Beta zamanında açılan ve sorunun sonradan çözüldüğü bir başlık...

konuyu aratarak buldugum için konu başlıgına dikkat etmemişim kusura bakma uygun bi yerden başlık açayım hemen