[Arşiv][Çözüldü] Güncelleme hatası

Başlatan jawes, 11 Ağustos 2010 - 13:05:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jawes

Bunu nasıl halledebilirim acaba ?  İnanın oruçlu  iken güncelleme yapmak hiç sağlıklı değil:)
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

krwlng

Terminalden,

sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install -f

komutlarını çalıştırıp güncellemeyi tekrar dener misiniz?
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Maverick üzerinde mi oluyor bu? Zira soru Alfa/Beta/RC bölümünde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Evet bu maverick sorunu. Şu an depolarda bir sorun var. Bu nedenle sadece maverick depolarını kullanıyorum(Tweak ile eklenen menülerde sorun veriyor). Başka kaynaklardan yüklenen paketlerin bağımlılık karşılayamama sorunu çıkıyor. Şu an ben o paketi kuramıyorum maalesef.

eribol

Emin olmamakla birlikte PPA depoları(genelde ubuntu tweak ile eklenmişlerdir) ile eklenen depolar ile maverick depoları arasında uyuşmazlık var. Ayrıca gnome-shell kurmaya çalıştığımda iki libgirepository paketi kurmaya çalışıyor. Bağımlılıklardan dolayı bu paketin iki sürümü kurulmaya çalışılıyor ve kurulum sonunda da eski sürüm kurulurken, yeni sürüm kurulu olduğu için hata veriyor.

jawes

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

ile çözdüm  konuyu kapatabilirsiniz.  İlgilendiğiniz için saolun arkadaşlar.
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...