Ekranın 1 sanıyelık kararıp gerı gelmesı sorunu

Başlatan picea, 11 Ağustos 2010 - 12:56:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

picea

ubuntu 10.04 surumu kullanıyorum ekran kartını kendı tanıyıp kurdu(ekran kartım atı radeon 9600 pro)compız felan rahat calısıo sorun yok gıbı.
oyun oynarken hıc karsılasmadım ama fılım olsun ınternet olsun veya baska programlarla bazende hıc bısey yapmazken cok kısa surelıgıne ekran kararıp gerı gelıo bunun sebebı ne olabılır nasıl duzeltebılırım
yardımlarınız ıcın tesekkurler

fyodor

bende de var bu olay özellikle firefox açıkken flash eklentisi çok olan sitelerde oluyor bazen 1-2 sn donuyor bazen pc kilitleniyor restart yapmam gerekiyor.

ebubekirs

Compizi kapatarak kullandığınızda da aynı sorun oluyor mu ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

picea

görsel efeklerdennormal ayarları seçtiğimde kullandıgım 30 dakikalık bi surede hıc kaarsılasmadım bole bı sorunla anladım kadarıyla sebep compizden kaynaklanıyor pekı bu duzeltılebılırmı

heartsmagic

ATI için hangi sürücüler kuruldu? Bir de kendi sürücülerini deneyebilirsin.
Konuyu da ATI bölümüne taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

picea

daha önce denemiştim atinin kendi sürücülerini yüklemeyi uygulamaları yaptıgım halde basarısız oldum sıstemım bır daha acılmadı format atmak zorunda kaldım...:(

heartsmagic

Sürücü sorunundan sonra yeniden biçimlendirmeye gerek yok. ATI bölümünde sürücülerin nasıl kaldırılacağı da anlatılıyor. Eğer kartının modeli için uygun sürücü varsa dene aksi takdirde aklıma başka bir şey gelmiyor. Çözüm olur mu bilemiyorum ancak, sadece denemeden bilemeyiz diye söylüyorum bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

picea

envy 10.04 deolarına gırene kadar beklemeyı dusunuyorum bıde onunla ekran kartını kurmayı denerım
yınede tesekkurler

xxx3

Bu sorun acaba nerden kaynaklanıyor biraz araştırmak lazım.Benim ekran kartım nvidia ve aynı sorun bende de oluyor hatta bir iki başlık açmıştım ama %100 bir çözüm çıkmamıştı ekran kartını manuel yükledim, envy ile yükledim birşey fark etmedi ama sorun büyük ihtimalle compizde 1-2 gün bilgisayarımı compiz devre dışıyken kullandım ve sorunun baş gösterdiği sitelere defalarca girdim çıktım ama bir sorunla karşılaşmadım.

picea

evet sorun compizle ilgili yada ati ile compizi kapatalı bende bu sorunu almamaya başladım.ama bilgisayarı compizli kullanmak hoşuma gıdıodu ondan mahrum olduguma uzuluyorum ınsallah yenı surumlerde bu sorunla karsılasmayız.

mhcakmak

Bu sorun bende de vardı. Ekran Kartım ATI radeon 5450.
En son ATI 'nin 10.7 versiyonunu yükledim.
Şu anda kararma yok ama nasıl çözüldüğünü bilmiyorum.
Belki ATI 'nin son versiyonundan belki de Flash player sorununu çözdüğümdendir.

stratovarius

Compiz kullananlar şu yöntemi deneyebilirler. Eskiden ati kartlarda bu işlemi yapıyorduk son sürüm kartlarda gerek kalmıyordu, ama deneyebilirsiniz.

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Açılan xorg dosyamızda;

1)Section "Device"

kısmında End sectionın üsüne şunu ekleyelim: Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true"

Yani şu şekilde olsun;
Section "Device"
Identifier  "aticonfig-Device[0]-0"
Driver      "fglrx"
BusID       "PCI:1:0:0"
   Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true"
EndSection

2)Birde en sonuna şu kısmı ekleyelim.

Section "Extensions"
        Option "Composite" "enable"
EndSection

Çözüm olur mu bilmiyorum ama deneme sonuçlarınızı buraya geçerseniz, işe yarayıp yaramdığını öğreniriz.