Totem ile DVD İzleyemiyorum

Başlatan XRumer, 10 Ağustos 2010 - 17:07:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Merhaba arkadaşlar,
daha önce Ubuntu kullandığım zamanlarda Totem ile DVD izleyebiliyor, hatta menüleri bile kullanabiliyordum. Fakat şu an Totem ile bir DVD diskini oynatmaya çalıştığım zaman bir pencere çıkıyor ve aynen şu yazıyor:

Totem bu türdeki (DVD) ortamları oynatamıyor çünkü diskten okuyabilmek için uygun eklentilere sahip değil.
Lütfen bu ortamı oynatmak için gerekli eklentileri kurun ve Totem'i yeniden başlatın.

Üstelik bütün eklentiler kurulu ve ayarlanmış olmasına rağmen bunu yaşıyorum. Bu sefer kendim duruma göre kodek kurmak yerine Ubuntu Kısıtlı İlaveler paketini kurduğum için olabilir mi?

Elbette Vlc, Smplayer ya da başka bir yazılımla da izleyebilirim ama ben Totem kullanmayı seviyorum. Gnome ile daha uyumlu.

galip

bende oynatamıyorum ama bende bu dizki oynatmak için gerekli izne sahip olmayabilirsiniz şeklinde bi hata variyor... dvd oynatamıyorum...

stratovarius

XRumer

stratovarius

Restricted extras ile bütün codekler kurulmuyor. Medibuntu depolarını eklemelisiniz.

Kısaca bunları yapınız;

sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update

sudo aptitude install w32codecs libdvdcss2

64 bit kullanıyorsanız. w64codecs olarak değiştiriniz.

Bu şekilde bahsettiğim paket kurulacak ve depoda kurulu olduğunu işlemi yaptıktan sonra görebilirsiniz. Artık dvdler açılması lazım.

Kolay gelsin.

XRumer

heartsmagic

Karmic üzerinde mi oluyor bu sorun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Evet, Karmic üzerinde oluyor.
Aslında Totem'in Karmic'teki sürümü kararsız diyerek kestirip atacağım ama 3 ay önce kurduğumda öyle bir sorun yoktu.

heartsmagic

Arada güncelleme gelmiş olmasın?

XRumer

Sanmıyorum. İlk andan beri böyle.

heartsmagic

O zaman Karmic üzerinden bir araştırma yapmak lazım Totem için, hata kayıtlarına falan bakılabilir.

XRumer

Benim en kısa zamanda İngilizce öğrenmem lazım öyleyse. :) Bilmediğim için ne hata kayıtlarına göz atabiliyorum ne de yeni hata kaydı girebiliyorum.

heartsmagic

Bir ara bakmaya çalışalım, unutmazsak tabii :)
Ancak İngilizce konusuna katılıyorum.