Ses sistemimden ses cikmiyor.

Başlatan ZooM, 13 Ağustos 2010 - 17:01:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Merhaba arkadaslar. Ses sistemimden ses cikmiyor... USB girisli Logictech 2+1 ses sistemim var ama kullanamiyorum. eskiden Laptopa baglayinca calisiyordu. Bunu nasil halledebiliriz?
If I was your vampyre...

ırmak

Bu işinize yarayabilir

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ubuntu_Ses_Problemlerini_Gidermek

Anlatım Karmic Koala içindir.
Ama bu Lucido'da çalışmayacağı anlamına gelmez :)

ZooM

irmak cok tesekkur ediyorum oncelikle... verdigin linki inceledim ama hic bisey anlamadim...
If I was your vampyre...

eribol

Anlamadığınız nedir? Anlaşılmayacak pek birşey göremedim ben.

ZooM

wiki de baktim ama hangisini ne yapicagimi anlayamadim.
If I was your vampyre...

gelturi

ben size şöyle bir yol tarif edebilirim: sağ üstte ses simgesini ardında ses tercihlerini tıklayın,açılan pencerede  çıkış bölümünde dahili ses ve usb audio gibi seçenek bulunacak eğer usb bağlantılı harici bir hoparlör kullanıyorsanız, usb seçili değilse onu tercih edip kapatınız pencereyi bende işe yarıyor bende pc hoparlörü yerine harici usb bağlantılı hoparlör kullanıyorum bu şekilde yapınca sorun olmuyor.

ZooM

@gelturi USByi takinca  AudioHub Speaker geldi tercihlere onu seciyorum ama ses cikmiyor.
If I was your vampyre...

gelturi

peki aynı pencerde donanımda dahili ses seçiliyken profili değiştirip denedinizmi 9,10 da başıma gelmişti ve ordan çözebiliştim...ha birde usb seçiliyken kenarındaki kutucuk sessiz olarak işaretli oluyor bazen gözden kaçabiliyor :)

ZooM

Sessiz'de degil ama bi log out olup tekrar gireyim... aslinsa soyle bi sorunda cikti. Ritimbox da muzik calmiyor artik. play diyorum muzikler caliyor diye play sembolu cikiyor ama muzik calmiyor ilerlemiyor parca... bi log out olup deniyelim yinede
If I was your vampyre...

gelturi

bu işe yaramasza birde şurdaki 5. maddaeye bakmanızı tavsiye ederim.... http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,952.0.html

ZooM

baktım ama calismiyor.

Ses Tercihleri
Donanim
-AudioHub Speaker
-- Digital Stereo Duplex (IEC598)
-- Analog Stereo Output

Ses Tercihleri
-Çıkış
-- Analog Headphones
-- Analog Speakers
-- Analog Output

Donanimdan hangisini secersem seceyim. Çıkış'dan sadece analot Speakers'dan ses geliyor. O da laptopun speakerlari.
If I was your vampyre...

gelturi

ZooM

If I was your vampyre...