global menü nasıl kurulur? sağlıklı mıdır?

Başlatan omergex, 09 Ağustos 2010 - 21:42:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omergex

toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

XRumer

Ben de kendi deposundan kurduğumda bu sorunu yaşamıştım.

Sherlock Holmes

rm -rf /home/kullanıcı_ismi/.config/chromium/Default
işe yarayabilir belki.

XRumer

Alıntı yapılan: ğnome - 12 Ağustos 2010 - 13:40:37
rm -rf /home/kullanıcı_ismi/.config/chromium/Default
işe yarayabilir belki.

Bende işe yaramadı.

Sherlock Holmes

Global -menu'yü kapatmak için;
gconf-editor /apps/gnome_settings_daemon/gtk_modules
centiğini kaldırmak yeterli oluyor.

Chrom(ium)e böceği
gnome3-globalmenu ile giderilir umarım.
Belki'de tarayıcının güncellemeleri telafi eder durumu.

alquirel

bu arada openoffice de globalden nasibini alamayanlardan

bi fikri olan?

camozkan

merhaba dediğiniz gibi kurulumu yaptım ancak panele eklediğimde sadece calısan programın adını gösteriyor. sağ tıklayıp özellikler dediğimde de sadece ayarların başlıkları gözüküyor başka bişey yok herhangi bir ayar yapamıyorum. ne yapmam lazım?

omergex

bilgisayarı ya da oturumu tekrar başlatman gerek, bana da olmuştu
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

camozkan

Tilki

Global menü bu haliyle pek kullanışlı değil gibi duruyor. Firefox ve Open Office gibi en çok el altında olan GTK uygulamalarında çalışmazsa olmaz. Acaba çalışmaması ondan mı yoksa Firefox ve Open Office'den mi kaynaklanıyor?

eribol

Firefox ve openoffice gtk'yı biraz özelleştiriyorlar. Sebep bu. Yani global menu halihazırda gtk'ya göre tasarlanmış zaten.

XRumer

Peki yakında tamamlanmış sürümü çıkacak olan Firefox 4'ü deneyen oldu mu? Onda da durum aynı mı?

amon-ra

N: Ignoring file 'globalmenu-team-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: gnome-globalmenu paketi konumlandırılamıyor

10.10a kurmak istediğimde  yukarıdaki hatayı alıyorum sorun neyden kaynaklanıyor acaba?

stratovarius

Deponun 10.10 maveirck desteği halen yok. Şu an için depoyu kaldırmanız daha iyi olur. Kurulum yapmak isteyen arkadaşlar, kurulum yapmadan önce depoyu kontrol ediniz.

Depo adresi;

https://launchpad.net/~globalmenu-team/+archive/ppa

Sherlock Holmes

Farklı bir alternatif olarak depo'da bulunan indicator-applet appmenu

Enna

arkadaşlar benim sistem>yönetim menüsünde yazılım kaynakları görünmüyor. Ben stratovarius arkadaşımızın yöntemiyle denedim ama program kurulmadı. daha sonra ailurus programından kaynak listesine maverick olacak şekilde aşağıdaki kaynakları ekledim.

deb http://ppa.launchpad.net/globalmenu-team/ppa/ubuntu maverick main
deb-src http://ppa.launchpad.net/globalmenu-team/ppa/ubuntu maverick main

Daha sonra verdiğiniz anahtarı indirdim ama anahtarı nasıl içe aktaracağımı bilmiyorum.

guestwho

@Enna:

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys DA6DEEAA
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

alquirel

Alıntı yapılan: Enna - 04 Aralık 2010 - 04:21:00
arkadaşlar benim sistem>yönetim menüsünde yazılım kaynakları görünmüyor. Ben stratovarius arkadaşımızın yöntemiyle denedim ama program kurulmadı. daha sonra ailurus programından kaynak listesine maverick olacak şekilde aşağıdaki kaynakları ekledim.

deb http://ppa.launchpad.net/globalmenu-team/ppa/ubuntu maverick main
deb-src http://ppa.launchpad.net/globalmenu-team/ppa/ubuntu maverick main

Lucid kullanan birisinin Maverick deposu eklemesi doğru mu?
[Bilmediğim için soruyorum.]

heartsmagic

Çok uygun değil aslında. Ancak paketler farklı bağımlılıklar gerektirmiyorsa sorun çıkartmayabilir. Bu sadece bir olasılık haliyle, mümkün mertebe kendi sürümümüz üzerinden depo kullanmak işin en doğrusudur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Enna

Arkadaşlar ben maverick kullanıyorum. Global menüyü hala yükleyemedim işin kötü tarafı kaynak listemi berbat ettim. wikideki önerilen kaynak listesini yeniden yükledim.

Sistem>Yönetim menüsü altında yazılım kaynakları diye bir seçenek yok. acaba direk uçbirimden global menüyü yükleyemez miyim ?

yukarıda yardım eden arkdaşalar teşekkürler

alquirel

Alıntı yapılan: Enna - 04 Aralık 2010 - 15:58:23
Arkadaşlar ben maverick kullanıyorum. Global menüyü hala yükleyemedim işin kötü tarafı kaynak listemi berbat ettim. wikideki önerilen kaynak listesini yeniden yükledim.

Sistem>Yönetim menüsü altında yazılım kaynakları diye bir seçenek yok. acaba direk uçbirimden global menüyü yükleyemez miyim ?

yukarıda yardım eden arkdaşalar teşekkürler

@Enna, Yazılım Kaynakları menüsü Sistem menüsünün altında yok zaten. Ubuntu Yazılım Merkezi ya da Synaptic'ten ulaşabilirsin. Ya da Ubuntu Tweak gibi bir uygulamayla da ulaşabilirsin. Hiç olmadı sudo gedit /etc/apt/sources.list komutuyla düzenlemeye açabilirsin.

Global Menu'ye alternatif olarak yukarıda @9N0M3 arkadaşımızın paylaştığı Gösterge Uygulamacığı Uygulama Menüsünü kullanabilirsin. Yükleme gibi bi derdi yok, sadece panele sağ tıklayıp ekle de yeter. ;)

Enna

Hocam yardımın için teşekkür ederim  :)

Konunun 4. mesajı olan stratovarius arkdaşımızın dediklerini uyguladım ama olmadı. Stratovariusun mesajı doğrultusunda sorunun anahtardan olabileceğini düşündüm ve 3. mesaja baktım.

Şimdi ben karmic depolarını kaynak listeme ekledim.  Konunun 3. mesajı olan özer yenihayat arkadaşımızın belirttiği anahtarı nasıl içe aktaracağımı bilmiyorum.

alquirel

Anahtarı içe aktarmak için:

Synaptic > Ayarlar > Depolar > Kimlik Sınaması sekmesi > Anahtar Dosyayı İçe Aktar

Yalnız Karmic deposunu eklemekten daha çok güncel bir anlatım ya da depo var mı ona bakman daha sağlıklı olur.

Enna

Alıntı yapılan: alquirel - 04 Aralık 2010 - 17:17:14

Synaptic > Ayarlar > Depolar > Kimlik Sınaması sekmesi > Anahtar Dosyayı İçe Aktar

Yalnız Karmic deposunu eklemekten daha çok güncel bir anlatım ya da depo var mı ona bakman daha sağlıklı olur.

yardımın için teşekkür ederim hallettim :) arama fonksiyonu çalışmıyor, yani barda görünmüyor bir de ben aynı netbook remixteki gibi pencere kapatma düğmesinin bulunduğu barın panelde görüneceğini sanıyordum.

alquirel

Alıntı yapılan: Enna - 04 Aralık 2010 - 17:35:50
Alıntı yapılan: alquirel - 04 Aralık 2010 - 17:17:14

yardımın için teşekkür ederim hallettim :) arama fonksiyonu çalışmıyor, yani barda görünmüyor bir de ben aynı netbook remixteki gibi pencere kapatma düğmesinin bulunduğu barın panelde görüneceğini sanıyordum.

Rica ederim. Netbook Remix apayrı bir olay zaten, ona diyecek bir şey yok. :P

Arama fonksiyonu çalışmıyor diye niye dedin anlamadım ama eğer benim güncel anlatım var mı bakmak gerek dememe diyorsan internetten aramayı kastetmiştim ben.