Web Sitesi Hazırlama Programı ve Hazır Şablon Tavsiyesi

Başlatan mustineo, 09 Ağustos 2010 - 21:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustineo

Arkadaşlar ben ürün tanıtımı için web sitesi hazırlamak istiyorum. Bunun için hangi program ve şablonları kullanabilirim? Biraz HTML bilgim var. Aşırı teferruat olmayan birkaç saatte hazırlayabileceğim biraz da albenili önerileriniz varsa paylaşırasanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Contempt

Bir kaç saatte albenili html web site teknoloji ve hazır şeyler bu kadar geliştide biz mi uyuyoruz :)
Şaka bir yana en kolay siteler joomla ve wordpress ama onlar bile 1 haftanı  rahat alır....
Herşeye Rağmen...

mustineo

ya birkaç saat dediğime bakmayın :D ben de biliyorum biraz uğraştırır. yani en azından ortaya bişey koyabileceğim bir site yapmak istiyorum. wordpress blog olduğu için onu en son çare olarak görüyorum. onun dışında kullanımı beni yormayacak ve güzel şablonlu ne var acaba? joomla nasıl? yrd olabilirseniz çok memnun olurum.

sudusleri

Hazır html şablonlara internette arama yaparak ulaşabilirsiniz. Fakat hem grafiklerinde hem de html kodlarında değişiklik yapmanız gerekecektir. Grafikler için gimp kullanabilirsiniz. Html kodlar için ise durum az bilgisi olan biri için zor olabilir. Size en uygunu kompozer kullanmanız olacaktır. Bu iki program da depolarda mevcut.

Şöyle bir adres önerebilirim: http://www.mastertemplates.com/free-templates.htm
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

Contempt

Sana tavsiyemde Joomla olsun ozaman. hem kurulumu ve dersleri basit sayılır.
Herşeye Rağmen...

tefoski

En iyisi - Kendin yap,ne olduğunu bil...
Linux için en uygun .html editörü Seamonkey Composer ;

- Seamonkey,Mozilla gurubunca geliştirilen,
- web tarayıcı,html editörü ve e-posta istemcisi programlarını içeren,
- ücretsiz Türkçe bir özgür yazılım pakedidir.

Web sayfalarınızı kendiniz yapmak isterseniz ;
Yeni başlayanlar için Seamonkey .html editörü
kolay,kullanışlı,işlevsel ve en uygun olanıdır.

Nasıl Kullanılır ?

http://wiki.pardus-linux.org/index.php/Programlar:Seamonkey
BirDost

umutubuntu

www.wix.com üzerinden hesap açarak boş veya seçtiğiniz şablon üzerinde bir çok değişikliği yaparak kendinize flashlı bir site oluşturabilirsiniz.
Yapmış olduğunuz siteyi hemen yayınlayabilirsiniz, anahtar kelimeleri girdikten sonra bir hafta içinde Google aramalarında da çıkıyorsunuz.
En büyük dezavantajı Türkçe kullanılamayışı ve Türkçe karakterler desteklememesidir.

mustineo

Alıntı yapılan: tefoski - 12 Ağustos 2010 - 12:45:25

- Seamonkey,Mozilla gurubunca geliştirilen,
- web tarayıcı,html editörü ve e-posta istemcisi programlarını içeren,
- ücretsiz Türkçe bir özgür yazılım pakedidir.

Web sayfalarınızı kendiniz yapmak isterseniz ;
Yeni başlayanlar için Seamonkey .html editörü
kolay,kullanışlı,işlevsel ve en uygun olanıdır.

Nasıl Kullanılır ?

http://wiki.pardus-linux.org/index.php/Programlar:Seamonkey
seamonkey kurdum ama bir türlü kullanamadım :S çalıştırdığımda sadece tanıtım sayfası çıkmakta
Alıntı yapılan: umutubuntu - 12 Ağustos 2010 - 16:39:44
www.wix.com üzerinden hesap açarak boş veya seçtiğiniz şablon üzerinde bir çok değişikliği yaparak kendinize flashlı bir site oluşturabilirsiniz.
Yapmış olduğunuz siteyi hemen yayınlayabilirsiniz, anahtar kelimeleri girdikten sonra bir hafta içinde Google aramalarında da çıkıyorsunuz.
En büyük dezavantajı Türkçe kullanılamayışı ve Türkçe karakterler desteklememesidir.
wix.com bayagi ilgimi cekti. burdan bir site hazirlayip domain yonlendirebilme imkanim varsa cok guzel olur :D

umutubuntu

Şu zamana kadar hazırladığım siteyi kendi domainim ile yayınlıyordum, bir sorun olmadı hiç.
Türkçe desteği olmadığı için ben de bir hafta içinde Joomla'ya geçiyorum.

sudusleri

Alıntı yapılan: tefoski - 12 Ağustos 2010 - 12:45:25

Yıllardır bu işle uğraşan biri olarak şunu söyleyebilirim; Kompozer bence daha gelişmiş bir editör. Yeterli olup olmadığı ayrı bir tartışma.. Eğer dinamik bir site istiyorsan Joomla yada Drupal öneririm. Joomla daha popülerdir.
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

Linuxman.

Flash ile hazır şablonları kullanarak,amacına uygun siteler geliştirebilirsin.Ancak bu tür programların çoğu,para istiyor :)
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

emreseckin

Aslında PHP ve MYSQL öğrenseniz tasarım içinde CSS bilseniz ne JOOMLA ne WORDPRESS hiçbirine bakmazsınız :D

alquirel

Alıntı yapılan: emreseckin - 07 Ağustos 2011 - 21:30:57
Aslında PHP ve MYSQL öğrenseniz tasarım içinde CSS bilseniz ne JOOMLA ne WORDPRESS hiçbirine bakmazsınız :D

Kesinlikle katılmıyorum. Sonuçta maksat ortaya bir ürün koymaksa, yapılmışı tekrar yapmak hammallığına hiç gerek yok.
Asıl PHP, SQL ve CSS bilgisi yeterli ise WordPress ile muazzam tasarımlar ve altyapılar hazırlanabilir.
Özellikle WordPress bu esnekliği rahatça sağlayabilen güzel bir sistem.

Yok eğer kod yazmak gibi bir hobiniz varsa iş değişir tabii ki ;)

sayz

Alıntı yapılan: Linuxman. - 13 Ağustos 2010 - 14:53:19
Flash ile hazır şablonları kullanarak,amacına uygun siteler geliştirebilirsin.Ancak bu tür programların çoğu,para istiyor :)

ubuntu forumunda flash tavsiyeleri duymak beni derinden yaraladı, ubuntuyu da bir kenara burakın burası özgür yazılım sevdalıların bulunduğu bir ortam, bence hiç hoş değil... :-\ :-[

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ağustos 2011 - 04:31:13

Alıntı yapılan: mustineo - 10 Ağustos 2010 - 09:51:23
ya birkaç saat dediğime bakmayın :D ben de biliyorum biraz uğraştırır. yani en azından ortaya bişey koyabileceğim bir site yapmak istiyorum. wordpress blog olduğu için onu en son çare olarak görüyorum. onun dışında kullanımı beni yormayacak ve güzel şablonlu ne var acaba? joomla nasıl? yrd olabilirseniz çok memnun olurum.

wordpress'in sadece blog için olduğunu nereden çıkardın dostum? sen wordpress ile yapılmış şaheserleri görmemişsin sanıyorum. bence biraz wp'yi araştır bir bak neler yapılabilir, şu anda içerik yönetim sistemlerinden(joomla, drupal vs. ) en fazla kullanılanı wp'dir. hatta %60'larda wp, 2.sıradaki joomla ise %10'larda diye hatırlıyorum.

Ubuntgy