lubuntu ve peppermintte mov oynatma sorunu

Başlatan omerismail, 08 Ağustos 2010 - 12:22:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

gün geçtikçe devamlı yenilenen teknoloji sayesinde 3 sene önce aldığımız laptop şimdi konfigrasyonu en alt seviyesinde bir cihaz oluyor. neyse konuya geçelim. lubuntu ve peppermint yükledim ve apple.com.tr sayfasında video izlemek istedim.hernen quicktime yüklememi istiyor. halbuki lubuntu restricted extras, gstreamer ve codecleri yüklememe rağmen. pepperminte tede aynı. fakat lxde olmasına rağmen mint lxde kurduğumda oynatıyor. acaba lubuntu veya peppermintte ayrı yapmam gereken bir şey mi var? başka bir şeyde kurmalımıyım. mplayer kurdum yine olmadı.
selamlar

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

uzub bir aradan sonra lubuntuyu yeniden denemek istedim. yine apple sayfasında video seyredemiyorum. lubuntu-restricted-extras ve synaptic ten diğer codec leri kurduğum halde.  quicktime player yüklememi söylüyor. bayağıda hızlı bir dağıtım.

heartsmagic

ZooM

lubuntu-restricted-extras mi? lubuntuya ait boyle bisi varmi ki? (x\k)ubuntu-restricted-extras var ama lubuntu icin goremedim. bunu nasil kuruyorsunuz acaba bende eski bir laptopumda (hatta) suan onu kullaniyorum. ama synaptic de yazmama ragmen goremedm. ubuntu xubuntu kubuntu var ama lubuntu yok.
If I was your vampyre...

heartsmagic

Yiğit Ateş

Bir tarayıcı eklentisi gerekiyor sanırım. Totem-plugin, vlc-plugin gibi. Yoksa çözücüler kuruluysa tüm oynatıcılar açan zaten .mov formatını.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: omerismail - 08 Ağustos 2010 - 12:22:09
video izlemek istedim.hernen quicktime yüklememi istiyor. halbuki lubuntu restricted extras, gstreamer ve codecleri yüklememe rağmen. pepperminte tede aynı.

libquicktime1 paketi yüklü'mü.?
apt-cache show libquicktime1

omerismail

bu sorunlarım  lubuntu 10.04 ve 10.10 içinde geçerli. her iki sürümde de aynı. mesela peppermint one da oynatıyor ice de oynatmıyor. bende anlamadım. quicktime1 de işaretlediğim halde. ayrıca gnome mplayer dvd  leri açarken hata veriyor ama oynatıyor.  hatta bir seferinde lubuntu sayfasında eğitici oynatımda gösterilen tüm codec leri (gstreamer 0.10) işaretledim yine olmadı. şimdi onun yerine linux mint lxde kurdum. önce 12.09 cdimage ubuntu 10.10 indirip kurmuştum ama hata verdi kaldırdım. linux mint lxde lubuntu kadar hızlı değil.