10.10 Maverick Meerkat Alpha3 Duyuruldu!

Başlatan ZooM, 06 Ağustos 2010 - 00:28:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

If I was your vampyre...

sem

Şimdi bu sürümü kursak ne gibi hatalar ile karşılaşabileceğimiz belli mi? Gerçi mantıken belli olmayıp da kurduğumuzda gördüğümüz hataları bildirmemiz daha olağan gibi bir durum ama... Örneğin Alpha 2 de bulunup da daha giderilmemiş olan sorunları görebileceğimiz bir yer var mı? Verilen linklerde göremedim de...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Doğrudan görülebilecek bir yer var mıdır bilmiyorum ama Ubuntu genel forumundaki Maverick bölümü takip edilebilir.
Ne tür hatalar olabileceği şimdiden belli olmaz ancak ben Alfa süreci boyunca (Alfa 1'den beri geliyor sistem) sistemi tıkayacak çok büyük sorunlar yaşamadım. Bir dönem videolar çalışmıyordu, alternatif bir çözüm bulmuştum. Geçen gün bir dpkg sorunu verdi, onu da hallettim bir şekilde. Kısacası sorunlar çeşitli olabilir. Bu arada sistemde sürekli "bir şeyler çöktü" iletisi geliyor. Alfa/Beta süreci için normal bu, genelde olur. Ancak sistemin çalışmasını engellemiyor.

Tekrar edelim, Alfa/Beta sürümler genelde sorunlar içerebilir. Son kullanım için ideal değildirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Bilinen sorunlar için bu bağlantıdaki Known Issues bölümü incelenebilir.

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

kalkan1973

Peki 10.10 da GNOME masaüstü adına görsel bir yenilik var mı. Dizayn açısından 10.04 e göre...?
Artı ek yazılım ya da paket içeriyor mu farklı olarak. Avantajları neler.?
Evde İşte her yerde Linux

krwlng

@kalkan1973, ben henüz alfa sürümünü denemedim, fakat gnome değişiklikleri, eklemeler veya çıkarmalar genellikle beta sürümleri duyurulduğunda belli oluyor diye biliyorum. Genel olarak arkaplan resmi tema gibi görsel öğeler alfa sürümünde pek belli olmuyor sanırım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

eribol

Masaüstü için herhangi bir yenilik görmedim ancak netbook sürümü için dizayn tamamen değişmiş ve kararsız. Zeitgeist monte edilmiş halde ve mutter denilen bir paket masaüstü kontrolünü yapıyor. Ama görsellik güzel olmuş sadece daha taşlar yerine oturmamış.

kalkan1973

Şu an yükseltme yapıyorum. Daha PAKET indiriyo. Gerçi 10.04 den çok memnunum. Anlattıklarınız doğrultusunda yükseltmeyi iptal edecem ve kararlı sürümü beklemeyi düşünüyorum.

krwlng

@kalkan1973, benim şahsi tavsiyem alfa sürümünü kesinlikle şuan kullandığınız kararlı sürüm üzerine güncellememeniz. Denemek için ya Virtualbox ya da farklı bir disk bölümüne temiz kurulum yapıp orada incelemenizi tavsiye ederim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

kalkan1973

Alıntı yapılan: krwlng - 07 Ağustos 2010 - 16:59:56
@kalkan1973, benim şahsi tavsiyem alfa sürümünü kesinlikle şuan kullandığınız kararlı sürüm üzerine güncellememeniz. Denemek için ya Virtualbox ya da farklı bir disk bölümüne temiz kurulum yapıp orada incelemenizi tavsiye ederim.
Çok haklısınız. ... Herhangi bir hatada temiz kurulum yapmak zorunda kalırsam 36 gb veriyi belge video vs kopyalamak ve düzenlemek ile gerekli programları kurup ayarlamak saatlerimi alıyo.

plusnettr

@heartsmagic, e katılıyorum arada bir sistem göçtü uyarısı veriyor ama çalışmasını etkilemiyor. Alpha 2 kullanan arkadaşlar Alpha 3 için güncelleme yöneticisi yerine sudo apt-get update / upgrade komutlarını kullansınlar daha sağlılıklı oluyor paketlerin kurulması esnasında  bir kaç hata gözünüze çarpsada sağlıklı kurulum yapıyor. Şu ana kadar virtualbox misafir eklentisi konusunda sıkıntı çıkarmadı en güzel özelliği ise kernel güncelliğinin kernel.org ile aynı gitmesi ;)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

XRumer

Arkadaşlar Beta 1 sürüm ne zaman çıkacak, bilen var mı?

marjinal1st

Alıntı yapılan: XRumer - 11 Ağustos 2010 - 18:35:25
Arkadaşlar Beta 1 sürüm ne zaman çıkacak, bilen var mı?

Distrowatch'ın yazdığına göre 2 Eylül 2010'da çıkacakmış.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.