Taşınma Sonrası Arama Sorunu

Başlatan fyodor, 04 Ağustos 2010 - 17:10:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fyodor

taşınma sonrasında forum arama çubuğundan "grub tekrar kurulum" diye arattığımda hiç bir sonuç bulunamadı diyor oysaki grub ekranı uçan kişilerin tekrar grubu kurmasını sağlayan kodların yer aldığı ve heartsmagic'in açtığı konuyu taşınma olmadan önce bir çok defa aramış bulmuş ve grubumu tekrar kurmuştum şu an grubum uçtu live den yazıyorum ve grub ekranının nasıl tekrar kurulacağına dair tek bir konu bulamıyorum.  ben ubuntu forum türkiyenin daha fazla reklam alarak daha sağlam bir alan adı ile çalışmasını sadece diliyorum. bu sayede daha nitelikle hale geleceğini düşünüyorum özgür yazılımın türkiye ayağının en güçlü adının ubuntu forumun  "prensip olarak reklam almıyoruz" duruşu ile ubuntu kullanıcılarını ve ubuntu severlerin şevkini kırarak heba ettiğini düşünmeye başlıyorum. ve bence üye miktarınıza bakılırsa oldukça fazlada reklam alabileceğinizi düşünüyorum . son taşınma olayı bir hack değilse site veritabanında yer alan daha önceki konular neden yok bu durum sadece bende mi yaşanıyor.

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

fyodor

@ sem0900 ben aradım bulamadım siz nasıl buldunuz google kaynaklı bir sorun sanırım

stratovarius

Sitenin google arama motoru şu anda aktif değil. Yukarıda dikkat ettiyseniz forum içi arama için bir arama kısmı daha var. O kısımdan sorunsuzca arama yapabilirsiniz.

Anasayfa-Yarım-Ara-Profil

Araya tıklarsanız açılan pencereden sorunsuzca arama yapabilirsiniz.

Not: şu an için google aramalarında org uzantılı çıktığı için google arama motoru devre dışı bırakılmış anlaşılan, normal forum aramasında sorun yok.

fyodor

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,192.0.html

buradan olmuyor konu kilitli olduğundan çıktıyı buraya vermek zorunda kaldım.

ubuntu@ubuntu:~$ sudo grub
sudo: grub: command not found
ubuntu@ubuntu:~$ grub> find /boot/grub/stage1
The program 'grub' is currently not installed.  You can install it by typing:
sudo apt-get install grub
ubuntu@ubuntu:~$ grub> root (hd0,4)
bash: syntax error near unexpected token `('
ubuntu@ubuntu:~$ grub> setup (hd0)
bash: syntax error near unexpected token `('
ubuntu@ubuntu:~$

sem

@ fyodor, bu konu "Genel" bölümü içinde bulunuyor... Yerini biliyordum şansa bu konunun... Kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

stratovarius

10.04 kullanıyorsun galiba grub2 kurulumunu inceleyiniz.

Grub kurulumu eski sürümlerle ilgili :D

Yani bu başlıktaki işlemleri yapacaksın;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13415.0.html

heartsmagic

Konu daha önce soruldu ve konuşuldu, hatta yine bu bölümde olması gerekiyor. Geçici çözümü de @sem0900 bir başlıkta belirtmişti.
http://www.google.com üzerinden

Alıntı Yapgrub2 site:forum.ubuntu-tr.net
olarak arama yapılırsa istenen arama netice verir.

Bu arada açıklama ihtiyacı duydum. Alan adı sorunumuzun maddiyatla bir ilgisi yoktur. Siteye reklam almayı düşünmüyoruz, büyük ihtimalle de düşünmeyeceğiz.
Konu eğer Grub2 kurulumu üzerinden devam edecekse yerini değiştirelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.