Bilgisayarda Kayıtlı paketler aracılığı ile ekran kartı tanıtmak mümkünmüdür

Başlatan adraxluinin, 04 Ağustos 2010 - 18:31:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adraxluinin

Iyi günler bir sorum olucak bilgisayarımda şuan ubuntu yüklü ancak backtrack4 live cd yi kullanmak istiyorum açılışta No screen found hatası alıyorum biraz araştırdım ve bunun sebebinin ekran kartı driverlarini backtrack 4 tanımadığı için açılmadığını öğrendim

Bilgisayarda ubuntu /var/cache/ altında bulunan paketler ile backtrack in ekran kartı  driverlarını tanıtmayı düşünüyorum bunu nasıl halledebilirim

backtrack live cd yi takıyorum usb disk e yüklediğim paketleri kurmaya çalışıyorum
sudo apt-get install /dev/sdb1/var/cache  falan yazıyorum ama hiç bir şey olmuyor

Normalde ubuntu altında ike

sudo /media
sudo /recovery  yazdığım zaman usb disk e geçiyordum ancak  cd den boot edince /media klasorunun altında sadece /cdrom /cdrom0  dışında bişey yok

Yada şu şekilde daha mantıklı şuan mobil geniş bant aracılığı ile internete giriyorum ama backtrack console açıldığında console dan nasıl internete bağlanıcağımı bilmiyorum console aracılığı ile telefonumu usb modem olarak kullanıp internetten

Sudo apt-get install ati-driver yazınca yükleniceğini öğrendim ancak internete girmeyi bir türlü beceremedim

Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar

ufuk_k

Backtrackte karşılaştığın "No screens found" sorununu şu şekilde aşarsın: startx komutunu vermeden önce
fixvesa komutunu ver. Daha sonra tekrar startx komutunu çalıştır.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."