Ezanvakti 7.0

Başlatan ironic, 28 Temmuz 2010 - 21:56:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Ezanvakti 7.0

Qt Arayüz

Uçbirimden kullanım:

https://gitlab.com/fbostanci/ezanvakti/-/blob/master/README.md

Alquimista

Buradan bir kez daha teşekkür etmek isterim ilk kullanıcılarından biri olarak, ellerine sağlık. Böyle bir betiğe benzer daha önce bir tane kullanmıştım ama aldığım hatalardan ve işlemciye ettiği işkenceden dolayı kaldırmıştım. Bu çok iyi oldu gerçekten. Ellerine sağlık.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Yiğit Ateş

Çok işime yarayacak bir betik, eline sağlık :)

ironic

Teşekkürler arkadaşlar.  :)

sema

Ellerine sağlık @ironic..
susema

sudusleri

Süper ;) Teşekkür ederiz. Deb paketine doğru bir yolculuk yapması muhtemel midir bu betiğin?
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

empax

Çok teşekkürler :) Ramazan ayı için de güzel bir hediye oldu.

Bu arada ubuntuone linkinden dosyayı çekince arşiv arızalı iniyor. Sorun nedir acaba ?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ironic

@empax, bağlantıyı ekledikten sonra denemiştim. Acaba farklı bir tarayıcı ile deneme şansın var mı? Bazen bu tür sorunlar olabiliyor.

Ayrıca indirilen dosya konumuna gidip,

tar zxvf ezanvakti.tar.gz

komutuyla da açmayı deneyebilirsin. Pek farkedeceğini sanmıyorum ama

empax

Alıntı yapılan: ironic - 28 Temmuz 2010 - 23:24:33
@empax, bağlantıyı ekledikten sonra denemiştim. Acaba farklı bir tarayıcı ile deneme şansın var mı? Bazen bu tür sorunlar olabiliyor.

Ayrıca indirilen dosya konumuna gidip,

tar zxvf ezanvakti.tar.gz

komutuyla da açmayı deneyebilirsin. Pek farkedeceğini sanmıyorum ama

Firefox ile arşivi hasarsız indirdi. Teşekkürler.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ırmak

@ironic çok teşekkürler.
Tam aradığım betikti bu.
Anlatımı da oldukça detaylı.
Daha ezanı duymama şansımız kalmadı. :)

ironic

Alıntı yapılan: sudusleri - 28 Temmuz 2010 - 22:54:01
Süper ;) Teşekkür ederiz. Deb paketine doğru bir yolculuk yapması muhtemel midir bu betiğin?

Deb paketi hazır. 32 /64 bit üzerinde kuruluabilir. Eğer eski anlatımla betği kurduysanız betiği bulunduğu dizinden silerek paketi kurun. Başlangıç uygulamalarına ekleme yapmıyor.  Sizin eklemeniz gerekli.

ezanveri dosyası için yine ev dizinine bakıyor. 

hitokiri

Eline Sağlık @ironic ;)

Kazım Karabekir

hangi arayüz programıyla ve hangi dil ile yazıldı acaba ??

visual basic'ten kopabilirsem linux'te birşeyler yazmak istiyorum.

ironic

Alıntı yapılan: Kazım Karabekir - 29 Temmuz 2010 - 15:52:06
hangi arayüz programıyla ve hangi dil ile yazıldı acaba ??

visual basic'ten kopabilirsem linux'te birşeyler yazmak istiyorum.

Arayüz kullanmıyor, uçbirimden çalışıyor.  Zaten kendisi kabuk programlama (bash).

micro

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 28 Temmuz 2010 - 22:07:13

ubuntu bazen adamı hipnoz edip dünyadan koparıyo değil mi sevgili  @Yiğit Ateş :) bu program gerçek dünyaya döndürür adamı ;)

virs

Betik için sağol, çok sade bir uygulama olmuş.
Elini benden hızlı tuttun hocam.
Buna göre hantal çalışsa da bizim PyVakitci de aynı işleri yapıyor :)

İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

sem

Ramazan Ayı'na haftalar kala çok düşünceli bir betik olmuş diğer arkadaşların da dediği gibi... Yine eline sağlık diyelim her zamanki gibi...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ironic

1.6 sürümü

Yenilikler

* Her vakit için vaktin makamına uygun ezan.
* Ezandan sonra Türkçe ezan duası
* İstediğiniz herhangi bir zamanda, istediğiniz makamın ezanını dinleme özelliği eklendi. - Ayrıntılar yardım bölümünde mevcut.
* Yardım bölümü eklendi.

ezanvakti --yard?m

* Conky profilinde günlük vakitlerin gösterimi için özel çıktı hazırlandı.

ezanvakti -c

ya da

ezanvakti --conky

Sadece akşam ezanının görüntülenmesi için.

ezanvakti -c | tail -n3 | head -n1

Not: Ezanlar İsmail Coşar ' a aittir ve ticari amaçlar harici kullanılmasına müsaade etmiştir. Ayrıca yardımlarından dolayı @virs' e teşekkürler.

İndirme (32/64 bit .deb paketi)

http://distroguide.wordpress.com/2010/11/06/linux-ezanvakti/

Yiğit Ateş

Çok hayır duası alıyorsun @ironic :)

Tuxie

@ironic allah razı olsun :)

ns

ironic teşekkür ederim ellerine sağlık.

birde istekte bulunayım ramazan için iftar sayacı da ekleyebilirmisin. kaç dakika kaldığını bilelim :)
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

sem

Ben teknik bir şey sormak istiyorum... bash programlamada çeşitli dizinlerdeki programları kullanıyoruz diye biliyorum... Eğer ki doğru biliyorsam bu programda siteden veri çeken programın adı ve adresi nedir acaba? Yanlış biliyorsam ufak bir ışık yeterli olacaktır =)

//Programın adresi dediğim yolu anlamında...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Ozmo

Alıntı yapılan: micro - 29 Temmuz 2010 - 18:25:59
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 28 Temmuz 2010 - 22:07:13

ubuntu bazen adamı hipnoz edip dünyadan koparıyo değil mi sevgili  @Yiğit Ateş :) bu program gerçek dünyaya döndürür adamı ;)

aynen

ironic

Teşekkürler arkadaşlar..

Alıntı yapılan: sem0900 - 31 Temmuz 2010 - 02:44:37
Ben teknik bir şey sormak istiyorum... bash programlamada çeşitli dizinlerdeki programları kullanıyoruz diye biliyorum... Eğer ki doğru biliyorsam bu programda siteden veri çeken programın adı ve adresi nedir acaba? Yanlış biliyorsam ufak bir ışık yeterli olacaktır =)

//Programın adresi dediğim yolu anlamında...

@sem, uçbirimde kullanılan her komut için ayrı ayrı çoğu da /bin altında olmak üzere  küçük uygulamalar var. Genel adına coreutils deniliyor.

info coreutils

ile ayrıntılara bakabilirsin. Hepsi bunun içinde değil tabii ki..

kuralına uygun çalıştırıyorsun.

Ör: rm -f bilinmeyen ile rm yi çalıştırdık.

Veri çekmede  kullanabilmek için, hangi uygulama var bilmiyorum. Eğer uygulamanın komut desteği var ise bash ile kullanabilirsin..

ironic

2.0 sürümü

Yenilikler

* İftar saati ve iftara kalan süreyi gösterme desteği eklendi ( --iftar değişkeni )
* Ramazan ayı için sadece imsak ve iftar da bildirim yapan özel bir kip eklendi (-r, --ramazan    *Başlangıca eklemek için /usr/bin/ezanvakti --ramazan)
* Conky için de iftar saatini ve iftara kalan süreyi gösterme eklendi ( -c-iftar, --conky-iftar)

Ayrıntılar yardım bölümünde mevcut.

ezanvakti --yardim

İndirme (32/64 bit .deb paketi)

http://distroguide.wordpress.com/2010/11/06/linux-ezanvakti/