Adobe serisi kurulum yapamıyorum.CS 3, CS4, CS5 hiçbiri kurulmuyor..

Başlatan penguhan, 28 Temmuz 2010 - 17:00:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

penguhan

Adobe serisi kurulum yapamıyorum.CS 3, CS4, CS5 hiçbiri kurulmuyor.. Ne yapmam gerek yardımcı olabilirmisiniz ?Ubuntuya yeni geçtim ve eger kurabılırsem bu programları site için güzel görseller hazırlıyacagım ...İyi günler

ufuk_k

Görsel hazırlamak için depoda bulunan Gimp ve Inkscape uygulamalarına göz atabilirsin. İlle PS kuracağım diyorsan, CS2 sorunsuz çalışıyor.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: ufuk_k - 28 Temmuz 2010 - 18:25:17
Görsel hazırlamak için depoda bulunan Gimp ve Inkscape uygulamalarına göz atabilirsin. İlle PS kuracağım diyorsan, CS2 sorunsuz çalışıyor.

Wine'ın sitesinde Photshop CS3'ü çalıştırdığı da yazıyor bilgin olsun.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

ufuk_k

Alıntı YapWhat works
Nothing yet...

What does not
Installer crash in a moment without any alert.

What was not tested
Anything...

Additional Comments

Emin ol kurulum başarılı olsa bile, çalışması şu an mümkün olmayan bir ton kısmı var CS3'ün. Zaten bakarsan, Garbage diyor. Neye göre çalışıyor diye düşündün?
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sudusleri

Bu aralar Inkspace'e kafayı takmş durumdayım. Bence siz de Gimp yada Inkspace öğrenmeye çalışın.. Unutmadan CS2 daha rahat çalışır.
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

sabian

ben photoshop CS5'i kurdum ve sorunsuz çalıştı. Ama onun yerine GİMP kullanmayı tercih ediyorum, daha kolay ve kullanışlı geliyor...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

serhat_7

Adobe cs3, 4, 5 bu üç versiyonu da denedim hepsinde de şu problemi gösterdi. Biraz araştırma yapmaya çalıştım ama sürekli İngilizce çıktı karşıma. Bu hatada yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim. Hata bu;

internal errors-invalid parameters received  wine program crash

if

@serhat_7, hangi komutla çalıştırıyorsunuz? Wine sürümü nedir?

Longhorn

WINE Tabanı üzerinden Adobe Fireworks CS5 yüklenme esnasinda kurulum hatasi veriyor ve makineyi resetlememizi talep ediyor.

Hata: Kurulum yükleme sırasında (-1) hatasıyla karşılaştı. Makineyi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

heartsmagic

Wine sürümü nedir? Wine appdb'deki şartlar ne durumda vs?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Archaeopteryx

Fireworks Portable sürümü var. Ben gayet düzgün şekilde kullanabiliyorum. Kurulumsuz kullanılıyor, denemenizi tavsiye ederim.

hs

Arkadaşlar ben de bir Creative Suite kullanıcısıyım (win7 üzerinde) siz bir şeyi atlamıyor musunuz, bu yazılımlar ücretli yani lisans gerektirir acaba sizin sorunlarınız bundan kaynaklanmıyor mu?
"Dikkatsizce yapılan değişim tehlikelidir; fakat asıl tehlike kör muhafazakarlıktır." Henry George

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: hs - 14 Ağustos 2012 - 13:45:12
Arkadaşlar ben de bir Creative Suite kullanıcısıyım (win7 üzerinde) siz bir şeyi atlamıyor musunuz, bu yazılımlar ücretli yani lisans gerektirir acaba sizin sorunlarınız bundan kaynaklanmıyor mu?

aslında şöyle sormak lazım.deneme sürümü kurmaya çalıştığınız halde mi problem çıkıyor?korsanlamaya kalktığınız da mı?

hs

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 14 Ağustos 2012 - 14:09:12
aslında şöyle sormak lazım.deneme sürümü kurmaya çalıştığınız halde mi problem çıkıyor?korsanlamaya kalktığınız da mı?

aynen öyle
"Dikkatsizce yapılan değişim tehlikelidir; fakat asıl tehlike kör muhafazakarlıktır." Henry George