Irc Kanalı Foruma Entegresi

Başlatan myefsane, 12 Mayıs 2010 - 01:04:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

myefsane

Herkese iyi geceler;

Özgürlüğüne yeni kavuşan biriyim. Sitede çok sık arama yapıyorum ancak bazı konularda  online danışacağım bir kişi arıyorum bu yüzden irc kanalını takip etmeye çalışacağım. Bunun için ayrı bir ugulama girmek yerine foruma bir link eklenebilir. http://www.pjirc.com/main.php  bu sitedeki script kurularak ufak bir linkle yönlendirme yapılabilir. Bu sadece bir öneridir. beni dinlediğiniz için teşekkürler.

Yiğit Ateş

Forumda sorulara çok hızlı yanıt geliyor zaten :)

heartsmagic

Ne yazık ki genelde IRC kanalında sık sık bulunmuyoruz.
Ayrıca bu istek daha önce de yapıldı ve neden tercih etmediğimiz izah edildi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

doe

Diğer başlıktaki gerekçeyi okumadım ancak ben şahsi olarak böyle birşeyin iyi olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta birçok kişinin işine yarayabilecek bilgiler havaya gitmiş olur.

screenshot

IRC sohbet muhabbet tanışmak için güzel bir ortam. Vakit buldukça bende girmeye çalışıyorum. Fakat bilgi paylaşımı için forum daha uygun.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

heartsmagic

ironic

Forumla bütünleştirmeye gerek yok. isteyenler tarayıcı üzerinden

http://webchat.freenode.net/?randomnick=1&channels=ubuntu-tr&prompt=1

bağlantısıyla,  kolayca #ubuntu-tr kanalımıza bağlanabilirler. Yalnız daha önce de söylendiği gibi forum kalitesinde yardım alamazsınız.  Topluluk büyüdükçe , bu tür alternatif yollardan destek sağlayabilecek arkadaşlar da olacaktır. Şu haliyle forum yanında , irc' ye yetişmemiz olası değil.

microshade

bi de benden tavsiye ubuntu konusunda benim gibi hiçbirşey bilmiyorsanız ama öğrenmek istiyorsanız irc te genelde bir soru sorup cevap alamayınca ve cevaba ihtiyacınız olduğunda bütün saygınız ile de olsa op'lara soru sormayın çok kızıp banlıyorlar.çünkü uğraşmaları gereken çok acayip projeleri var benim gibi aceminin çok kısa da olsa sorusuna cevap veremeyecek kadar kasıntılar kendileri.sözüm meclisten dışarı tabi herkesi de söylemiyorum.kusuruma da bakmayın
...SUDO... Süper Ubuntu Dergi Organizasyonu

heartsmagic

@microshade, kimse bir soru sorulduğu için yasaklama yemez kanalda. Orada bulunanlar bizler değiliz fakat tek bir soru sorulduğu için bu olmaz. Yaşanan şeyler her iki taraftan da dinlenmeli.

agritux

Ubuntu kanalında mı olmuş bunlar? :) irc de her şeyin kaydı tutuluyor ne de olsa :)

microshade

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Mayıs 2010 - 03:58:47
@microshade, kimse bir soru sorulduğu için yasaklama yemez kanalda. Orada bulunanlar bizler değiliz fakat tek bir soru sorulduğu için bu olmaz. Yaşanan şeyler her iki taraftan da dinlenmeli.

sevgili üstad heartsmagic:orada olanlar sizler değilseniz gerisi hiç önemli değil benim için burada aslan gibi forumum var benim ;) ben aynı kişiler sandım bi de forumdan ban yemeyelim dedim ;) ubuntu ile tek başıma uğraşmaya gücüm yetmez çünkü gidip gene bill amcanın ellerinden öpüp biat etmeyelim bedavadan diye tedirgin oldum ben.
Saygılarımla;
...SUDO... Süper Ubuntu Dergi Organizasyonu

heartsmagic

Biz değiliz oradakiler. Fakat tanıdıklarım vardır, tanımadıklarım vardır. Dediğim gibi sadece bir soru için yapılmaz öyle bir şey. ORta yol bulunduysa sorun yok demektir.

orpi

Irc çok donuk ubuntu kanalında kimsede ses yok!
MÜHENDİS BEG

stef_q

IRC kanalındakiler zaten kafalarına göre takılıyor. Beni başka bir bilgisyardan engellemişlerdi. Hiçbişi yapmamıştım oysa.

heartsmagic

plusnettr

IRC aslında güzel bir tartışma ortamı tabiki seviyeyi koruduğumuz sürece. Fazla kalabalık olmasada gerçi kalkıpta benim gibi gecenin saat 03:58inde nasıl bir kalabalık olabilirse :D
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

ufuk_k

Destek kanalı gibi bir durum söz konusu olamaz elbette, sonuçta gönüllü bir iş, bilgisi ve zamanı olan yardım eder, etmek istemeyen etmez. Foruma ait bir kanal, anında paylaşımlar için iyi olabilir, ancak sürekli ilgilenebilecek operatörler gerek. Tabii insanların da bunun bir yardım hattı, destek kanalı olmadığını kabul ederek kullanması ;)
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."