[Çözüldü] XFCE xubuntu tema sorunu

Başlatan keopsEs, 26 Temmuz 2010 - 21:29:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keopsEs

Merhaba

Ben tema indirdim ve kurmak için aşağıdaki adımları uygulamak istedim:

Alıntı Yapİlk önce home dizininde; .icons ve .themes adlı dosya oluştur. (Bu dosyaların başında nokta olmalı, gizli dosyalar) Daha sonra indirdiğin temaları, pencere temaları dahil .themes klaörüne, simgeleride .icons klasörüne kopyala. Bu aşamayı geçtikten sonra, ayarlardan kullanıcı arayüzünden tema ve simgelerini değiştirebilirsin.

Ancak home dizininde sağ tıkladığımda dosya oluştur seçenekleri aktif değil, bunu nasıl halledebilirim?

Yiğit Ateş

keopsEs

İşte ''Dizin Oluştur'' da aktif değil.

Sherlock Holmes

sudo mkdir .icons
sudo mkdir .themes
olarak deneyiniz birde.

keopsEs

E yapınca da dosyalar gizli bulamıyorum ve dolayısıyla temayı içine atamıyorum.

Yiğit Ateş

keopsEs

gtk-2.0
xfwm-4
bu ikisi icons klasörüne mi koyulacak?

Sherlock Holmes

gtk 2.0 'themes' klasörüne.
xfwm4 durumu için emin olalım.  ;)
ls /usr/share/xfwm4/
Eğer'ki themes olarak bir konum belirir ise xfwm4 oraya taşıyınız.

keopsEs

kodu girdim ama defaults yazdı. indirdiğim klasörden home dizininde açtığım gizli klasörlere koyamıyorum temayı ve grafikleri, mause ile çekiyorum ama koyulmuyor, kopyala yapıştır yapıyorum gene olmuyor?

Sherlock Holmes

cp ile deneyiniz.
cp /home/kullanıcı_ismi/indirilenler/yellow_jackets.tar.gz /home/kullanıcı_ismi/.themes/varsa_başka_alt_klasörler
Ayrıca küçük büyük yazılışa dikkat ediniz.
Şayet olmadığı takdirde, başına sudo koyarak deneyiniz.

bytan

Alıntı yapılan: keopsEs - 26 Temmuz 2010 - 21:29:20
Ancak home dizininde sağ tıkladığımda dosya oluştur seçenekleri aktif değil, bunu nasıl halledebilirim?

Doğrudan /home altında değil, /home/kullanıcı_adı altında gerekli işlemleri yapmalısın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

keopsEs

Adım adım hepsini yaptım ama şimdide temayı bulamıyorum?

bytan

Yüklemeye çalıştığın temaya ait bağlantıyı buraya aktarır mısın? En azından dosyalarına bakarız.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

keopsEs

nereden indirdiğimi hatırlamıyorum ama index şu:

[Desktop Entry]
Type=X-GNOME-Metatheme
Name=PC/OS Twilight
Comment=modded Ubuntu default theme
Encoding=UTF-8

[X-GNOME-Metatheme]
GtkTheme=PC/OS Twilight
IconTheme=Humanity
MetacityTheme=Light X
CursorTheme=Human

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2010 - 16:18:59

Ayrıca xubuntu da fotoğraf görüntülerim kare kare gözüküyor net ve güzel değiller.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2010 - 22:03:41

keopsEs

Ubuntu yazılım merkezinden yazılımlar yüklerken ''Bu eylem, doğrulanmayan kaynaklardaki paketlerin kurulumunu gerektirir.'' bu hatayı veriyor?

bytan

PF @ ST

keopsEs

keopsEs

bytan

Alttaki adresten başka tema seçip kurmayı denediğinde ne oluyor?

http://xfce-look.org/

PF @ ST

keopsEs

Hah tamam buradan indirmiştim zaten ve burada anlatıldığı gibi adım adım kurdum ama temayı bulamıyorum ve kullanamıyorum?

bytan

Xfce kullanmadığımdan menüler arasında seni yönlendiremiyorum. Farklı temalar denediğinde de aynı sorun oluyor mu? Mutlaka adımların birinde bir sorun olmalı.

PF @ ST

keopsEs

Uygulamak için ne yapmalıyım peki? Bilgisayarın neresinde bu tema?

heartsmagic

Yüklemek için hangi adımları yaptın? Eğer bir önceki sayfada söylenenlerse tema gizli dizinlerdedir. Fakat tema seçebileceğin bir yer varsa ve orada görünmüyorsa ortada başka bir sorun vardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keopsEs

Gizli dizinlerde de bulamıyorum

heartsmagic

Başlangıç dizininde Ctrl+h ile görebilirsin gizli dizinleri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.