Ucuz kablosuz modem önerisi

Başlatan akifu, 25 Temmuz 2010 - 16:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akifu

Kablosuz modem önerilerebilir misiniz burada en uygun kablosuz modem  79tl sizce pahalı mı?

tavsşyeleriniz nelerdir.

sem

3 marka kablosuz modem kullandım... Aralarından bana göre en iyi olanı ve en rahat kullanımı olanı söyleyeyim... Cisco'nun  Linksys modemiydi... İçinde çalışan sistem de Linux... Nazar değdi tabi orası ayrı =)...  Fakat fiyatından haberim yok maalesef...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Alquimista

Eğer bir tavsiye istiyorsan Datron kesinlikle alma. 3 tane Datron modem yakan bir kişi olarak söylüyorum bunu, modemin üstünden bildiğin duman çıkıyordu dolapta soğutup modem kullanıyordum (şaka gibi evet) ayrıca garanti hizmetleri de rezalettir 3 ay garantide bekliyor bir modem en ufak sorunda, 3 ayın sonunda da hatalı kısımı onarıp gönderiyorlar, sonra ne mi oluyor? Yine duman altı oluyor modem. Dünya üzerinden bir conexant 56k modem kalsa bir de datron, datrona elimi bile sürmem; 5kb'lık internet kullanırım daha iyi.

100 lira civarında fiyatı olan modemler uygun fiyatlarda. Airties iyidir mesela. Bir de bu tür alışverişleri netten yapacaksan bir öneri vereyim şu adresten incele bence modemleri ;)

http://www.cimri.com/kablosuz-modem
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

akifu

öneriniz için teşekkür ederim önerdiğiniz marka var mı?

empax

ASUS'un iki ayrı router-modem modelini kullandım. Hiç bir problem yaşatmadı. (Asus rx3041(kablolu) ve rt-g32(kablosuz))
Ama ASUS'un sadece modemlerinden emin değilim.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

akifu

kablolu modemi kablosuza çevirebilir miyim?

doe

Kablolu modem elbette kablosuza çevrilebilir. Şuan ismini unuttum hatırlarsam yazarım.

Bunun dışında kablosuz modem alınacaksa mümkün olduğu kadar üst düzey birşey almakta fayda var. Ucuza kaçınca ilerde insanın canını sıkabiliyor çünkü.

Tuxie

Size önerim kesinlikle cnet  bir sürü modem değiştirdim ve 1.5 yıldır cnet kullanıyorum tık yok. kablosuz istiyosanız  mükemmel bir modem anteni değişiyo bu sayede 3,4 liralık bir 5dbi antenle çekim alanınıda artırabilirsiniz  benim aldığımda kapama düğmesi yokudu şimdikilere koymuşlar ama hiç sorun değil sakın güzelliğine rengine yada adına aldanma kardeş airties kesinlikle yolda görsen alma 2 gün sonra modem kafayı yiyor sürekli kopuyo netten  cnet 24 saat açık  ama ısınma yok gibi çok az

doe

Alıntı yapılan: Tuxie - 25 Temmuz 2010 - 21:13:05
Size önerim kesinlikle cnet  bir sürü modem değiştirdim ve 1.5 yıldır cnet kullanıyorum tık yok. kablosuz istiyosanız  mükemmel bir modem anteni değişiyo bu sayede 3,4 liralık bir 5dbi antenle çekim alanınıda artırabilirsiniz  benim aldığımda kapama düğmesi yokudu şimdikilere koymuşlar ama hiç sorun değil sakın güzelliğine rengine yada adına aldanma kardeş airties kesinlikle yolda görsen alma 2 gün sonra modem kafayı yiyor sürekli kopuyo netten  cnet 24 saat açık  ama ısınma yok gibi çok az

Katılıyorum! Bende de airties değil ama aztech var. Berbat!

akifu

sanırım yüksek fiyatlarda bir modem almam gerekecek.

ksksersey

Alıntı yapılan: akifu - 25 Temmuz 2010 - 19:34:01
kablolu modemi kablosuza çevirebilir miyim?

Elbette yapabilirsin, bunun için access point/router alman gerekli ve bu da kablosuz modemlere göre ucuz. ben yaklaşık 1 ay önce dizüstü bilgisayar aldım ve kablosuz modeme ihtiyacım vardı, kablolu airties modemimden de memnundum ve onu ziyan etmek istemedim. tp-link access point aldım 50 tl'ye, ayrıca 4 port etherneti mevcut. kablolu modemi ethernetle ona bağlıyorsun ve ordan da bilgisayarına bağlıyorsun ve herşey hazır. aldığım router de şu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-wr542g-54mbps-24ghz-wireless-router/ProductDetails.aspx?productId=bd700634&categoryId=410

doe

Sonunda! dünden beri düşünüyorum neydi neydi diye! Access point. Bende de zamanında airtiesın  access pointi vardı. O gayet iyiydi.

Tuxie

access point önermem  onunla uğraşacağına uygun fiyata kablosuz modem dolu hem istedğin zaman kablolu olarak ta kullanırsın.     http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=3009801&productid=bd999565   

ksksersey

Alıntı yapılan: Tuxie - 26 Temmuz 2010 - 13:25:31
access point önermem  onunla uğraşacağına uygun fiyata kablosuz modem dolu hem istedğin zaman kablolu olarak ta kullanırsın.     http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=3009801&productid=bd999565   

benim önerdiğim access pointte de kablolu bağlantı için 4 port var ve aldığımdan beri açık duruyor ama hiç bir kopma da olmadı gayet memnunum