Gönderen Konu: KDE Masaüstü (Kubuntu)  (Okunma sayısı 35637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
KDE Masaüstü ortamını kullanan Canonical dağıtımının ismi Kubuntu'dur. KDE masaüstü ortamı son kullanıcı için idealdir. Türkçe desteği ile birlikte gelir.

Ayrıntılı bilgi ve yüklemek için; www.kubuntu.org
KDE hakkında; www.kde.org
« Son Düzenleme: 03 Mart 2008 - 19:02:35 Gönderen: Emrah AYDIN »

« Yanıtla #75 : »
Kubuntu konusunda çok önyargı var. Eskiden gerçekten çok sıkıntılıydı fakat , epey zamandır gayet kararlı. Unity ve Gnome3 'e göre de hızlı.[Tabi ki kullandığım 7 yaşındaki bilgisayara göre]
Aynen öyle. Birkaç sene önce Unity'i sevmeyip KDE kurmuştum gerçekten faciaydı daha yepyeni bilgisayarda bazen 1 dakika kilitleniyordu diğer dağıtımlarda KDE neredeyse sorunsuzdu.

Bugün Ubuntu'ya KDE yükledim üstüne Diamond temasını kurdum diğer dağıtımlar kadar iyi olmasa da beni tatmin edecek kadar iyi çalışıyor.

« Yanıtla #76 : »
Merhabalar,

Kubuntu Türkiye sayfasında Kubuntu uzun dönem destekli sürümü indirmek istiyordum ama sanırım sayfada bir sorun var açılmıyo.

http://tr.kubuntu.org/?q=uzun-destekli-surum

Kubuntu sayfasından ingilizce sürümü indirmeye karar verdim. http://www.kubuntu.org/getkubuntu

DELL marka ubuntu yüklü şekilde satın aldığım bilgisayarım 64 bit, intel core i5 işlemcili

ingilizce kubuntu'da uzun dönemli sürümde 64 bit i seçtiğimde kubuntu-14.04.2 desktop_amd64.iso şeklinde gösteriyor kalıbı.

intel için 64 bit göremedim, bu kalıbı indirip kurmamda bir sorun olur mu?

« Yanıtla #77 : »
Amd yazmasının sebebi 64 Bit sistemi ilk geliştiren Amd olduğu için. İntel içinde o sistem kullanılır. O kalıpta herhangi bir sorun olmaz rahatlıkla kurabilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

« Yanıtla #78 : »
Teşekkür ederim :)

« Yanıtla #79 : »
Merak ettiğim bir şey var  Kubuntu veya Ubuntu ara sürümlerde  üst sürüm geldiğinde yükseltilebiliyor mu?
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
 -Necip Fazıl Kısakürek

« Yanıtla #80 : »
Evet, sürüm yükseltilebiliyor.

« Yanıtla #81 : »
Evet, sürüm yükseltilebiliyor.
Teşekkür ederim @plazma
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
 -Necip Fazıl Kısakürek