GDM uçtu - Login Olamıyorum?

Başlatan ErdoğanBörklü, 25 Temmuz 2010 - 13:36:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErdoğanBörklü

Selam arkadaşlar,
yine bir sorunla karşınızdayım,
leptopum şu şekilde bir uyarı veriyor ve açılmıyor, konsoldan login olabiliyorum ancak görsel arayüz gelmiyor
"The GDM user 'gdm' does not exist. Please correct GDM configuration and restart GDM"
nette biraz araştırdım ve sudo apt-get install --reinstall gdm && sudo dpkg-reconfigure gdm komutunu denedim ancak bi işe yaramadı :(
ne yapmam gerekli?

bytan

Alttakini yazarsan görselliğe kavuşursun:

startx

Yaşadığın problem içinse en son yaptıklarını aktar bize. Ya da görselliğe kavuşunca geri al. Sanki kullanıcı grupları üzerinde düzenleme yapılmış gibi geldi bana.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ErdoğanBörklü

en başından anlatıyorum, ubuntu 9.10 kurdum, updateleri yaptım ama 10.04 e yükseltmedim! 9.10 yani, sonra NVidia 210M ekran kartımın sürücüsünü yükledim, sonra buradaki gibi login screen değiştirmek için gdm-2.20 kurdum ayarladım,
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14179.0
sonra istediğim login screeni ve temaları ayarladım kurdum yükledim vs. çok güzel çalıştı, sonra bi reset atayım bakalım bozulacak mı dedim, resetten sonra sorun yoktu,
sonra 4 GB ram için "linux-generics-pae" paketini yükledim, haliyle reset istedi, attım,
X server ile ilgili bir sorun oldu,
sonra Ubuntu-Tweak kurup generics pae paketi update'i kaldırdım, yine reset attım bu sorun oldu :(
şimdi startx denemek için ubuntu geçiyorum, teşekkürler.

bytan

İki başlıkta git gel yapmak zor oluyor. Bu başlığı kapatalım, diğer başlığından devam edelim.

En iyisi öbür tarafı kapatalım burası açık kalsın. Ve mümkünse birbirinin devamı olan durumlarda tek başlığı kullanalım.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

ErdoğanBörklü

Alıntı yapılan: bytan - 25 Temmuz 2010 - 14:03:56
İki başlıkta git gel yapmak zor oluyor. Bu başlığı kapatalım, diğer başlığından devam edelim.

En iyisi öbür tarafı kapatalım burası açık kalsın. Ve mümkünse birbirinin devamı olan durumlarda tek başlığı kullanalım.
kusura bakmayın, sorun değiştiği için öyle yaptım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Temmuz 2010 - 14:10:30

startx deyince geldim :) oley
ama açılışta login screen gerekli bana :( onu nasıl ayarlayabilirm,

startx diyince login screen gelmedi, direkt masaüstü geldi ve keyring/wireless için parola sordu sadece.

gdm-2.20 yi mi tekrar kurayım? Yoksa başka bir tavsiyeniz var mı?

BayboraKaan

Sistemi tekrar başlatığınızda GDM gelmiyor mu?

ErdoğanBörklü

yok gelmedi :(
yine konsoldan login olup, startx dedim öyle geldim :(
çözemedim gitti :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Temmuz 2010 - 14:21:22

synaptic package manager de başlamıyor şimdi :(
gdm-2.20 yi yükleyeyim dedim ama :((

bytan

Alttakilerle olası paket hatalarını gidermeye çalış. Daha sonra ilk iletindeki komutları yürüt ve çıktılarını birebir buraya aktar:

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f

PF @ ST