[Çözüldü] Xubuntu Firefox Sorunu

Başlatan keopsEs, 24 Temmuz 2010 - 23:53:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Firefox'u uçbirimi açıp doğrudan alttaki gibi çalıştır:

firefox "%u"

@Yiğit Ateş'in verdiği komuttaki x.x'leri düzenlemediysen veya belirtilen yolda dosya yoksa çalışmayabilir. Tam olarak doğru yolu verip düzenleme yapabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

keopsEs

Ben ilk kez kullanıyorum linuxu o yüzden hiçbir şey bilmiyorum. Tek istediğim windowstan daha hızlı bir yazılımdı ama güncellemelerden sonra karıştı işte.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: keopsEs - 26 Temmuz 2010 - 12:11:28
Evet son sürüm, zaten güncelleştirmeleri kurduktan sonra oldu, ben hiçbir yeri kurcalamadım.
Firefox'un son sürüm olup olmadığını sormadım. Verdiğim komutta 3.x.x yerine kurulu sürümün sürüm numarasını doğru yazdın mı demiştim. Örneğin sürüm 3.6.8 ise komut: /usr/lib/firefox-3.6.8/firefox "%u"

keopsEs

Yiğit Ateş

O kod bir örnek aslında, bin dosyası neredeyse ona göre düzenlemen lazım.

keopsEs

xubuntuyu silip tekrar kursam düzelir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Temmuz 2010 - 21:16:09

Tamam hallettim çok teşekkürler :) Uygulama yöneticisinden firefoxu masaüstüne aldım ve anasayfamda google çıkıyor ama sol altta ki web browser düzelmedi, olsun masaüstünden kullanacağım.

eribol

Paneldeki uygulamanın firefox olduğundan kısmen şüpheliyim. Zira ikisi de firefox.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: eribol - 27 Temmuz 2010 - 01:51:00
Paneldeki uygulamanın firefox olduğundan kısmen şüpheliyim. Zira ikisi de firefox.
Diğerinin başlatıcı ayarı bozuktur :)

eribol

Zaten oradaki uygulama aslında firefox değil(xfce de). Varsayılan web tarayıcıyı çalıştırıyor. Yani tam olarak sorun ne anlamadım ama firefox ile ilgili değil. Paneldeki uygulamacık sorunlu.

keopsEs

panlede ki web browser da anasayfa ayarlanmıyordu, dosya dizini çıkıyordu, ben uygulamalardan firefoxu masaüstüne koydum ve anasayfam google olarak çıkıyor. yani sorun web browserdaymış.

bytan

Paneldeki tarayıcı ile masaüstüne attığın tarayıcı farklı mı ki? @eribol'un dediği gibiymiş gibi geliyor bana.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

keopsEs

Farklı çıktı. Browser dosya dizinimi açıyor, masaüstüne koyduğum firefox istediğim anasayfayı.

bytan

Tarayıcı mı farklı tarayıcının açtığı yer mi? İkisi de ff ise, paneldeki başlatıcın hatalı görünüyor. Önceki sayfalarda da sormuş olabilirim, doğrudan uçbirimden firefox olarak başlattığında da sorun olmuyorsa, ki masaüstündeki kısayoldan bunu anlıyoruz, paneldekinin başlatıcı ayarını yeniden düzenlemen yeterli.

PF @ ST

keopsEs

Ya bu önemli değil hallettim zaten masaüstünden kullanıyorum firefoxu.

Şimdi ki sorunum:
Ubuntu yazılım merkezinden bir şey yüklemeye çalıştığımda ''Bu eylem, doğrulanmayan kaynaklardaki paketlerin kurulumunu gerektirir.'' diye hata veriyor? Forumun geçmiş mesajlarında aradım ama adres değiştiği için açılmadı.

Yiğit Ateş

Adreslerde .org olan yeri .net olarak değiştirirsen açılır.

bytan

Başlıktakı sorun çözüldüğü için konuyu kapatıyorum. Bu sorun için diğer başlığında ya da yeni açacağın başlıkta konuşabiliriz.

PF @ ST