[Çözüldü] Modemi resetledikten sonra internete bağlanma sorunu.

Başlatan ynt, 27 Haziran 2008 - 12:33:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Haziran 2008 - 22:01:57
Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 27 Haziran 2008 - 21:41:16
Haklısınız. Benim de airties rt-102 model ethernet çıkışlı modemim var. Winzortta programı kurmadan internete mümklün diil giremezdiniz. Benim modemi ubuntu kendi yüklüyor :)

Hayır mümkün ama sadece bunu insanlar bilmiyor. Yapacakları tek şey IE'yi açıp 192.168.2.1 yazmak veya modemin kullandığı IP her ne ise.

@heartsmagic seninle aynı düşüncedeyim. Modem ethernetli yani usb olmayan ise modemlerin yazılımlarının hiçbir önemi yok.

Web arayüzden  her şey ayarlanabiliyor.

ynt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Haziran 2008 - 21:34:23
Şimdi anladığım:
Windows üzerindeki yazılım ayarları yapıp ardından kapandığında sıfırlıyor mu?
Senin modeme daha önce hiç kurulum yapılmamış mıydı? Eğer böyleyse ben sorunu tamamen farklı algılamışım demektir.

Windows üzerindeki hizmet programınu modem driver ile kurdum ve o zaman ayarları yaptım daha sonra pardus, xubuntu kurdum ve internet problemim olmadı ama ne geçen gün modeme reset atınca ayarlar sıfırlandığında bu ayarları xp üzerinde hizmet programı ile ayarlamayınca xubuntu ile internete giremedim. YAzılım kapandığında ayarlar sfırlanmıyor, reset atınca yeni bilgileri girmediğim için internet bağlantısını görmüyor ama adsl bağlantısı var.
Verdiğiniz bilgi sayesinde artık hizmet programına gerek yok, web arayüzünden ayarlama yapılabiliyor.

Modeme kurulumdan ne anlamalıyım, hizmet programından mı bahsediyorsunuz?

izzetguntalaz

Modemin arkasındaki reset dümesine basarsan modem fabrika ayarlarına geri döner.

192.168.2.1 yazar şifresiz girersin. Ama adsl şifreni ve ayarlarını yapman gerekir.

Modemi kurmak derken bunu kastediyoruz.

Hizmet programı biraz bilgisiz kullanıcılar için hazırlanmış bir araç.

Modemin ayarlarını bir kez yapın reset e basmayın.

İnternet kopsa eletrikler gitse gelse de modem hemen bağlanacaktır.

heartsmagic

Tamam mesele anlaşıldı: "hard reset" olayı. @izzetguntalaz'ın dediği gibi o modemi sıfırlar ve yeni bir kurulum gerektirir. Hizmet programı sadece yardımcı bir asistan, web arayüzünden her türlü kurulum olur. Bazen tanıdıklara kuruluma gittiğimde bana CD'yi uzatıyorlar, gerek yok dediğimde bakıyorlar öylece. Web arayüzüne ulaştıktan sonra her şey bizim elimizde.

Başlığı etiketleyip, kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.