[Çözüldü] Birlikte Aç Sorunu

Başlatan m.simsekoglu, 23 Temmuz 2010 - 11:25:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.simsekoglu

Benim sorunum şöyle ki ; video dosyalarını vlc, pdf dosyalarını okular,bilgisayara kaydettiğim  flash dosyalarını da firefox ile açmak istiyorum fakat her seferinde uygulama üzerine gelip sağ tıklayıp birlikte aç diyerek başka uygulama sekmesinde ''.........'' dosyaları için bu uygulamayı hatırla dememe rağmen her seferinde videolar film oynatıcı, pdf ler belge görüntüleyici ve bilgisayara kaydettiğim flash dosyaları da film oynatıcı ile açılıyor ne yapabilirim.

stratovarius

Ubuntu tweak kurup dosya tipi yöneticisi ile istediğiniz değişikliği yapabilirsin.

Ubuntu tweak nedir ? nasıl kurulur  ? tarzında sorunuz olursa, cevabım şu olucaktır;

Yukarıda sağ üste arama satırına ubuntu tweak yazıp arama yaparsanız, ubuntu tweak ile ilgili her türlü bilgiye forumda kolayca ulaşabilirsiniz.

Konu açmadan önce forumda arama yapmayı alışkanlık haline getirirseniz , forumda benzer konulardan oluşan konu kirliliğini önleyebiliriz.

Kolay gelsin.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

m.simsekoglu

Synaptic paket yöneticisinden ubuntu tweak kurdum.
Daha sonra 'Uygulamalar', 'sistem araçları' sekmesinden   ubuntu tweak ı çalıştırdıktan sonra sol taraftaki sekmelerde 'sistem' kısmında 'dosya tipi' yöneticisine girerek hangi uygulamanın hangi dosya türlerini açacağını burada belirleyebiliyoruz(ses, metin,resim,video v.b)