[Çözüldü] Casper Marka Laptopuma Hangi Linux Uygun

Başlatan keopsEs, 21 Temmuz 2010 - 22:40:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keopsEs

intel celeron 1.50 GHz 504 mb ram HW1/MW1 model casper laptopum var ve windowsa her ay format atmaktan bıktım. bilgisayarı kasmayacak bir linux önerisinde bulunur musunuz? bu arada ilk kez kullanacağım. hem hafif hemde görsel açıdan estetik bir linux olmalı :)

şimdiden teşekkür ederim.

ufuk_k

Lubuntu adlı LXDE masaüstü yöneticisini kullanan sürümü deneyebilirsin.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

keopsEs

çok teşekkür ederim, onu nereden yükleyebilirim?

ufuk_k

Aramalar için Google'ı kullan lütfen. http://lubuntu.net/ adresinde sağdaki "get lubuntu" bağlantısından indirebilirsin. Diğer arkadaşların başka önerileri de olabilir, Linux dünyasında seçenek çok. Yalnız ilk defa kuracaksan forumu iyice araştır. Kurulum çok kolay, ancak aynı soruları çok kez sormaktan kurtulmuş olursun.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

keopsEs

http://www.lxde.org/download buradan yüklüyordum ama çok yavaş yükleniyor, ben diğer arkadaşların da önerisini bekleyeyim.

eribol

Lubuntu için döküman az ve yeni kullanıcılar için biraz eksik kalabilir. http://mirror.anl.gov/pub/ubuntu-iso/CDs-Xubuntu/10.04/release/xubuntu-10.04-desktop-i386.iso bağlantıda xubuntu var. Tıklayıp iso dosyasını indirip cd yazma programları ile "Kalıba Yazdır" şeklinde cd ye yazdırmalısınız.

keopsEs

teşekkür ederim, xubuntu'nun bilgisayarımı windowstan daha hızlı yapacağı kesin mi? birde bu xubuntu pek estetik gelmedi bana..

aliorhan

Önce bir yükle ondan sonrası kolay. İstediğin gibi görselleştirebilirsin sistemi.

keopsEs

windowsla yaşadığım kilitlenme ve donmayı xubuntuda kesin yaşamayacağım değil mi? daha hızlı olacak? bir fark olmayacaksa indirme çok uzun sürüyor uğraşmayayım?

eribol

Alıntı yapılan: keopsEs - 23 Temmuz 2010 - 00:45:50
windowsla yaşadığım kilitlenme ve donmayı xubuntuda kesin yaşamayacağım değil mi? daha hızlı olacak? bir fark olmayacaksa indirme çok uzun sürüyor uğraşmayayım?
Daha kurmadınız mı:) Canlı cd ile açıp sadece deneme amaçlı da kullanabilirsiniz.

keopsEs

indirmeye niyetlendim bir iki kere ama ''kalan süre 4 saat, 5 saat'' yazıyordu, kesin işe yarayıp yaramayacağını öğrenip öyle indireyim dedim :)

Onoktake

Sen onlardan birini indir, kurmasan bile çok işine yarar. :)
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

keopsEs

Alıntı yapılan: eribol - 21 Temmuz 2010 - 23:16:08
Lubuntu için döküman az ve yeni kullanıcılar için biraz eksik kalabilir. http://mirror.anl.gov/pub/ubuntu-iso/CDs-Xubuntu/10.04/release/xubuntu-10.04-desktop-i386.iso bağlantıda xubuntu var. Tıklayıp iso dosyasını indirip cd yazma programları ile "Kalıba Yazdır" şeklinde cd ye yazdırmalısınız.

indirdim ve nero ile kalıp dosyaları diyorum ama hiçbir şey görünmüyor. indirdiğim klasörün neresinde bu iso arkadaşlar?

cdye almadan kurup kullandım ama daha 15 dk sonra windowstan daha yavaş oldu ve donup durdu, boşu boşuna uğraştım.

eribol

Cd ile çalışan bir sistem tabii ki daha yavaş olur. Sonuçta bir komut çalıştırdığınızda veya bir program açtığınızda hep cd sürücüyü okuyacaktır. Bu da doğal olarak zaman kaybıdır. Cd ile sadece uyumluluğu test etmelisiniz.

keopsEs

nero iso dosyasını bulamadı bende yüklediğim yerden exe. ile kurdum hala cd de değil. xubuntunun güncelleştirmelerini yükleyince hızlandı ve daha güzel oldu. inşallah böyle devam eder, amsn ve temalar eklemek istiyorum. tüm yardımlarınız için teşekkür ederim :)

eribol

Kapatalım mı başlığı ? Diğer sorunlarınız için yeni başlık açıp sorabilirsiniz:)

keopsEs

tabii kapatabilirsiniz boşuna yer kaplamasın :)

son birşey soracağım yalnız: firefoxu açınca dizinler çıkıyor anasayfayı google olarak yarladığım halde. bu dizini nasıl kapatacağım?

eribol

Kilitleyelim başlığı o zaman.
Alıntı yapılan: keopsEs - 24 Temmuz 2010 - 23:21:56
tabii kapatabilirsiniz boşuna yer kaplamasın :)

son * bir şey soracağım yalnız: firefoxu açınca dizinler çıkıyor anasayfayı google olarak yarladığım halde. bu dizini nasıl kapatacağım?
rm -rf ~/.mozillakomutunu deneyin. Firefoxu yeniden başlatın. Düzelmezse yeni bir başlıkta ayrıntılı bir şekilde sorabilirsiniz.