[Çözüldü] tar.gz ve tar.bz2 uzantılarını açamıyorum

Başlatan Vexille, 21 Temmuz 2010 - 15:27:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vexille

Dergimiz SUDO ya bugün giriş yaptım bir acemi olarak içinde istediğimden fazlasını buldum diyebilirim.

SUDO dergisinin 7, 12 ve 15. sayıları tar.gz ve tar.bz2 uzantısında, internette ve sitede aşağıdaki kodu buldum.

Şu kodu girmeme rağmen dosyanın içeriğine ulaşabilmiş değilim:
tar -jxvf sudo_15_mayis_2009_sayi7.tar.bz2

Çıktı:
tar: sudo_15_mayis_2009_sayi7.tar.bz2: open olanaksız: No such file or directory
tar: Hata kurtarılabilir değil: şimdilik çıkılıyor
tar: Child returned status 2
tar: Önceki hatalardan dolayı hata durumlarıyla çıkılıyor

İşletim sistemim: Xubuntu 10.04 arkadaşlar.

eribol

Xubuntu kullanıyorsanız sudo nautilus yerine sudo thunar kullanmalısınız. Zaten oradan istenilen dizine girebilirsiniz. Thunar açık olduğu müddetçe root olarak işlem yapabilirsiniz.

Vexille

Teşekkür ederim öğrendiğim iyi oldu. :) başlığı ve içeriği değiştirip ikinci sorunuma değinmek istiyorum.

eribol

Diğer sorun sanırım dosyanın bozuk olmasıyla ilgili. Farklı tar.bz2 veya tar.gz dosyalarını açabiliyorsanız sorun sadece dosyanın bozuk olmasındandır.

Not: Mesajlarınızı veya başlığı değiştirmenize gerek yok. Zira sonrasında yollanan tüm mesajlar havada kalıyor. Lütfen bunu yapmayın çok nahoş oluyor.

heartsmagic

Hata bana dosya olmayan bir dizinde verilmiş komut gibi geldi. Bu komutu verdiğin dizinde değilse dergi açamazsın. Kolay olanı yap, üzerine sağ tıkla ve "Buraya çıkart" de.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Vexille

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Temmuz 2010 - 22:31:53
Hata bana dosya olmayan bir dizinde verilmiş komut gibi geldi. Bu komutu verdiğin dizinde değilse dergi açamazsın. Kolay olanı yap, üzerine sağ tıkla ve "Buraya çıkart" de.

Onuda denemiştim keşke onunda çıktısını koysaydım.

bzip2: (stdin) is not a bzip2 file.
tar: Child returned status 2
tar: Exiting with failure status due to previous errors

Diğer tar.gz uzantılarını rahat çıkarmış durumda(12. ve 15. sayı) sadece bu 7. dergiyi çıkarabilmiş değilim. Mümkünse linki yenileyebilirmiyiz. :)

eribol

O dosya sorunlu. Şu an ilgilenen arkadaşlar yok, uygun zamanda düzeltilir.

Vexille

Tamam teşekkürlerimi sunarım ilginiz için.

Not: Mesajlarınızı veya başlığı değiştirmenize gerek yok. Zira sonrasında yollanan tüm mesajlar havada kalıyor. Lütfen bunu yapmayın çok nahoş oluyor.

Konuyu editledikten sonra aklıma geldi fakat iş işten geçmişti.

eribol

En azından mesajların niçin değiştirilmemesi gerektiğini anlatmış olduk :)

Sorun yok, etiketlerseniz biz de kilitleriz:)