Wine ile 3 güzel oyun

Başlatan sdelican, 06 Ekim 2013 - 10:48:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sdelican

Herkese merhaba Linux mint 15 üzerinde dün akşam can sıkıntısından Wine yükledim. directx, vbrun gibi ıvır zıvırı yüklemek için winetricksi programlarda bulamadım. Ardından konsoldan denedim açmadı, hatasını şuan hatırlamıyorum. Ama sistemde yüklü görünüyor.

Neyse, bende Windowsda tıkla çalıştır olarak ayarlanmış Call Of Duty, Need For Speed 2  ve Need For Speed Most Wanted oyunları vardı.
Tıkladım, hepsi şıkır şıkır çalıştı. Tabi girişte önce bi çözünürlük ayarı yapıldı hepsine. NFS-2 ve Most Wanted oyunlarında çözünülüğü arttırdığımda kapanıyor. Buna bir çözüm aramak lazım. Hiç ayar yapmadan girilirse oynatıyor rahat rahat. Tabi biraz daha oynayım ilerde hata veriyormu bakmak lazım. Yani yüklemeyle (setup) falan uğraşmadan bu oyunları çalıştırdım ve en önemlisi sadece Wine yükleyerek.

Son olarak sistemimde bumblebee yüklü ve çalışıyor. Akşama  da ekran görüntüsü yada video eklemeyi düşünüyorum. Hayırlı günler. ;)
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

KemalALKIN

WineHQ programını nvidia ile çalıştırmayı deneyin o zaman sorun yapmaz herhalde.

Bu arada daha fazla destek ve önceden test edilenleri görüp uygulamak için:

www.winehq.org sitesi ve oradaki arama çubuğu ile forum size yardım edecektir. Ayrıca AppDB kısmında önceden test edilmiş oyunları görebilirsiniz (son durumları, paket gereksinimleri, ekran görüntüleri vesayre...).
www.tckemal.ist