Net olmayan pc'deki ubuntu için update,kurulumlar vs.

Başlatan Timolain, 19 Temmuz 2010 - 10:35:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timolain

Merhabalar.

İnterneti olmayan bir bilgisayarda Ubuntu 9.10 Desktop Edition kurdum.
İnternet olmadığı için hali ile pek fazla birşey yapamıyorum, codecler yok vs.

Benim tam olarak yapmak istediğim ise internet olan bir yerden bütün bugüne kadar olan

*updateleri
*tr dil dosyalarını
*codecleri
*ileride ihtiyacım olabilecek veya sizin önerebileceğiniz program vb.

Bunun yanında ubuntu üzerinde Php ile web sitesi çalışmaları yapmayı planlıyorum.
Bununlada ilgili olarak;

*Linuxta localhost kurmak için program ve mümkünse nasıl yapacağım ile ilgili dökümanlar.
*Önerebileceğiniz kullanışlı editörler(php kodları,html kodları yazmak için)
*Mysql gibi veritabanı dosyaları ve kurumu ile ilgili dökümanlar.
*Benim ihtiyacım olacağını düşündüğünüz(benim aklıma gelmeyen) herhangi dosya,döküman ve programlar.

Son olarakta genel olarak kullanımlarda sizin önerileriniz doğrultusunda program/dosya/döküman önerileriniz.
(mümkünse linkleri ile beraber) ve tabiki bunları flash diske atacağım için kurulumları hakkındada ihtiyacım olabilecek bilgiler.

Yani kısacası internet olmayan bir bilgisayarda php üzerine çalışmalar yapacağım ve fazla linux bilgimin olduğu
söylenemez. Onun için bana o bilgisayarda lazım olabilecek dosya ve dökümanları arıyorum.
İnternete girebildiğim yerde fazla zamanım olmadığı için bunları buraya yazdım.
Yoksa yanlış anlaşılmak istemem internete girebildiğim yerde vaktim olsa çoğunu araştırıp
kendi başıma yapıp takıldığım yerler için yardım isterdim.

Şimdiden teşekkür ederim, linux'un en kısa sürede hakettiği desteği alması dileğiyle.

heartsmagic

Eğer makineyi internet olan bir yere geçici olarak götüremiyorsan işin bir miktar zor, hatta oldukça zor. Dil dosyaları, çözücüler vs. için 10.04 üzerinden bir paket yaptık ancak sen 9.10 kurmuşsun. Ayrıca PHP çalışman için gerekli olan şey LAMP+P. Onun anlatımı forumda mevcut fakat sen internet olmayan bir yerden bunu yapayım, sonra da taşıyayım diyorsan karışacaktır ortalık. Sorumuzu soralım, geçici olarak makineyi internete bağlama şansın yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Timolain

yok malesef :/ ama 10.04 yükleyebilirim sanırım.

bu arada http://torrentz.com/24bd00b018dd37d78242f6944e1e7779d8fa9202

bu linkteki ubuntu hakkında bilgisi olan varmı ? 4gb boyutunda.

sem

Ben Gedit ile rahat bir şekilde PHP geliştirebiliyorum... Ayrıca bir  IDE istiyorsanız eğer, fırsatınız olmamış sanırım internet sorunu yüzünden, ben araştırdım, IDE önerileri ile ilgili bir iki başlık veriyorum... İstediğinizi kurarsınız IDE olarak;
Bu birinci IDE için link
Bu da ikinci

Fakat dediğim gibi Gedit hemen hemen her şey için tanımlama sunuyor... Sağ alt köşeden "Plain Text" kısmını PHP olarak değiştirirseniz, kodları tanıyacaktır...

Kodlarını deneyebilmek için gerekli olan şey, heartsmagic'in dediği gibi LAMPP...
Bu da forumdaki kurulum anlatımı... LAMP için

Bunun içinde Apache de var, istediğiniz MySQL kurulumu da mevcut...
Bu da 10.04 için bağlantı...

Kolay gelsin...

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Timolain