Giriş ekranı kilidi açma sorunu,

Başlatan dartt, 17 Temmuz 2010 - 16:45:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dartt

Arkadaşlar   sistem> denetim> giriş ekranı ayarlarında yanlışlıkla "güvenceli gnome"yi varsayılan oturum olarak aç tıkladım ve wireless bağlantısı kuramıyorum bu sebepten dolayı. Tekrar eski haline getirmek için kiliti aç sekmesine tıkladığım halde hiçbir seçenek aktif olmuyor.Seçenekleri düzeltmek için nasıl kilidi açarım yada eski haline ayarına nasıl getirebilirim.araştırmam sonucu bi sonuca varamadım yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim...
Benim böyle olmamın tek nedeni, doğduğum yerde dağların kıyıya paralel olması...

Alquimista

Giriş ekranı ayarlarını değiştirmek için uçbirimden;

sudo gdmsetup

ya da

gksudo gdmsetup

yazarak girdiğin zaman "Kilit Aç" kısımı çalışmıyor ama ayarlar da değiştirilemiyormuş bunu fark ettim ama direk uçbirime;

gdmsetup

yazarak çalıştırıp açmayı denediğimde açılıyor. Bu esnada bir hata veriyorsa onları buraya aktarırsan bakabiliriz belki.

Ama garanti olarak bir çözüm dersen;

sudo gedit /etc/gdm/custom.conf

ile GDM ekranı ayarlarını buradan elle düzeltebilirsin. Açılan dosyanın içine;

DefaultSession=gnome.desktop

satırını eklersen sanıyorum ki normal gnome oturumu açabileceksin. Benim custom.conf dosyam şu şekilde mesela;

[daemon]
timedloginenable = False
automaticlogin = None
automaticloginenable = False
timedlogindelay = 30
timedlogin = None

dosyanın içeriğini bu şekilde değiştirip deneyebilirsin de. Ya da dosya içeriğini aktarabilirsen öyle de bakabiliriz.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.