ntfs-config kurulumundan sonra paylaşım sorunu

Başlatan cannizaro, 16 Temmuz 2010 - 14:12:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cannizaro

ntfs-config ile ntfs bölümlerinin başlangıçta otomatik bağlanmasını sağladım ama bu seferde paylaşımda olan klasörlerim iptal oldu tekrar paylaşmak istediğimde

'ağ kullanıcı paylaşımı' 255 hatası ile geri döndü: net usershare add: cannot share path /media/FreeAgent_Drive/Armağan as we are restricted to only sharing directories we own.
   Ask the administrator to add the line "usershare owner only = false"
   to the [global] section of the smb.conf to allow this.

hatası alıyorum. Synaptic den kurduğum "ntfs-config" kaldırdım belki düzelir diye ama değişen birşey olmadı. Açılışta ntfs bölümler otomatik bağlanıyor. ntfs-config tamamen kaldırıp eski haline nasıl döndürebilirim, o haliyle paylaşımda hiç sorunum yoktu.

stratovarius

ntfs-config ile bağlama yaparken birde sana bu disk üzerine yazmayı aktif hale getirimi diye sorar onları tıklı hale getirip bağlamanı tamamlamalıydın. fstab dosyasına işlenir bu ayarlar.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4655.0

Bu başlıkta ayrıntılı olarak fstab üzerinde nasıl işlem yapacağın mevcut okuyarak yapabilirsin.

cannizaro

Alt+F2 dan "gksu ntfs-config" komutu ile onlarıda işaretlemiştim. Yazmayla ilgili sorun yoktu. Sorunum sadece ntfs bölümlerimde bulunan klasörlerin ağdaki paylaşımı ile ilgili.

heartsmagic

Orada sana bir öneri sunuyor onu denedin mi? Kısacası smb.conf dosyandaki global bölümüne usershare owner only = false eklemeni istemiş. Haliyle Samba'nın yeniden başlatılması gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.