sh uzantılı uygulama kurulum sonrası çalıştırma

Başlatan gkaradagan, 16 Temmuz 2010 - 10:51:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gkaradagan

Merhabalar sh uzantılı bir dosyayı kurulumu sorunsuz halledıyorum ama sadece dosyalar atılıyor çalıştıramıyorum illa depodan mı yuklemem lazım ?

bytan

O  dosyaların arasında uygulama dosyası görünmüyor mu? Ya da somutlaştırırsak hangi kurulumu yapıyorsun?

Elbette illa depodan kurmak gibi bir zorunluluğun yok.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gkaradagan

NetBeans 6.9 kurdum dosyalar duruyor ama uygulama dosyası goremedım Applications otomatik eklenmıyormu şimdilik depodan kurdum ama baska bir program olsa nası olucak

bytan

Dosyaların bulunduğu yerde bir uygulama dosyası mutlaka vardır ya da bir yönerge. Ayrıca her sh kurulumu kendisine menüden hemen yer bulamayabilir. Bu durumda menüyü düzenlemek sana düşüyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gomugomuno

ubuntu software center ile programları kurarken yanlızca netten indirip mi kuruyor ? yani ben daha önce indirdim jdk ve netbeansi ama bunları yükle die bir seçenek göremedm yazılım merkezinde

sema

Alıntı yapılan: gomugomuno - 30 Aralık 2010 - 11:58:55
ubuntu software center ile programları kurarken yanlızca netten indirip mi kuruyor ? yani ben daha önce indirdim jdk ve netbeansi ama bunları yükle die bir seçenek göremedm yazılım merkezinde

Evet. İnternet varsa indirir. Daha önce indirdim derken? .dep paketlerini indirmişsen kurar normalde.. Yazılım merkezinde sorun olduğunu düşünüyorsan da forumda biraz arama yapabilirsin.
susema