standart ubunutu üzerinde xfce ve dock

Başlatan floyd07, 25 Haziran 2008 - 13:17:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

floyd07

arkadaşım kusura bakma işlerimin yoğunluğundan ancak şimdi cevap yaza biliyorum.
Dediğini yaptım ancak iki farklı sonuç alıyorum biri "Nautilus 2.20.0"  diğeri ise "Thunar 0.8.0"  Yukarıdaki problemlere ek olarak birde alttaki paneli kaldırıp tekrar koydum ama çalışmıyor. Açtığım şeyi simge durumuna küçültünce aşşağıdaki panele(applications un olduğu panel değil ) düşmüyor. Açtığım dosyalara ulaşmak için ne yazık ki alt +tab kombinasyonunu kullanıyorum.
bugun  ek olarak xubuntu 7.0 desktop i386  indirdim ama ne olur olmaz diye kurmadım eğer buradaki sorunları aşarsam kurabilirim. Şimdiden herşey için çok teşekkürler. kolaylıklar.....

heartsmagic

Nasıl iki farklı sonuç alıyorsun? İkisinde sonuçlar farklı mı? Birinde çalışırken diğerinde çalışmıyor mu yani?

Panel içinse pencere listesi gibi bir şeyler vardır tahminimce. Onu bulmaya çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

floyd07

arkadaşım san bir şekilde ekran görüntüsü vermek isterim imaj@ kapanmış bildiğin bir yol var mı?

DeFacto

http://www.picoodle.com/ çok kolay yüklemesi ve sunucular da pek yoğun olmuyor.

floyd07

arkadaşım sana ekran görüntüsü vermek isterdim ancak ne yazıkki fn tuşumda işlemiyor yani xfce görmüyor fn yi ama ben şunu ypatım sisitem içindeki klasörlerden birine çift tıklayıp açılan menüden yardım altında thunar ı gördüm şimdi son olarak tüm problemlerimi sıralamak gerekirse
------------------------------------
1-)aynı partititon  içinde yer alan iki klasörden(A VE B KLASÖRLERİ) birini(A KLASÖRÜNÜ), diğeri içine (B KLASÖRÜNE) sürükleyip bıraktığım da normalde sürükleyip içine attığım klasörü(A KLASÖRÜNÜ) diğer kalsör içine(B KLASÖRÜNE) taşıması gerekirken taşımıyor kopyalıyor ve bunu yaparken de hiçi bişey sormuyor.
-----------------------------------
2-)applications panelinin bulunduğu bar a ses denetimi nesnesini ekle dediğimde teorik olarak hatasız ekliyor ama panelden ses denetimi nesnesine  hiç bir şekilde ulaşılmıyor(görünmüyor)
--------------------------------------
3-)alttaki paneli kaldırıp tekrar koydum ama çalışmıyor. Açtığım şeyi simge durumuna küçültünce aşşağıdaki panele(applications un olduğu panel değil ) düşmüyor. Açtığım dosyalara ulaşmak için ne yazık ki alt +tab kombinasyonunu kullanıyorum.
----------------------------------------

heartsmagic

1. bir de nautilus'u açıp öyle dene.
2. maalesef bir şey söyleyemiyorum.
3. o eklediğin panele pencere listesi gibi bir seçenek eklenmiyor mu?

XFCE kullanmadığım için bunları bilemiyorum, sadece tahmin yürütüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

floyd07

aslında ben gnome u seviyorum ama xfce yi denemek istiyorum acaba diyorum xubunutu kursak bu sorunları yaşarmıyım?

DeFacto

Bence XFCE denemenin en sağlam yolu da odur. Sonuç olarak cd ile birlikte XFCE paketlerinin tümü gelicek. Ufak tefek (ki forumda da çözülmüş olan) problemler olabilir ama bir GNOME üzerine kurulmuş XFCE kadar sorun çıkarmaz.

floyd07

tamam ben  birde xubunutu kurarak denyeyim bakalım ne olacak?herşey için tekrar  çok sağol

sudocu

ince ayar yöneticisindeki "görüntü düzenlemeyi etkinleştir" seçeneğini işaretleyince avant çalışıyor fakat bu değişiklik sistemi yoruyor.

[IMG]http://img224.imageshack.us/img224/3627/hggggggggew6.th.jpg[/img][IMG]http://img224.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]
her seyin basi sudo!

floyd07

Ubuntu ile  gnome bence oldukca rahat ve kullanımı kolay bir sistem.
O yuzden uzunca bir süre başka bir sistem kullanmayı pek düşünmüyorum.
Ubuntu da mac uygulması içinde Awn uygulması oldukca stabil bir uygulama.
Kolaylıklar...

agritux