OpenSUSE 11.3 Duyuruldu!

Başlatan Xenophobia, 15 Temmuz 2010 - 15:17:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

Dünyada en yaygın olarak kullanılan Linux dağıtımlarından birisi olan OpenSUSE'un, 11.3 sürümü az önce duyuruldu.

32 ve 64 bit sistemler için ücretsiz olarak sunulan dağıtım, Thunderbird, Mozilla Firefox, ses dosyaları düzenlemeleri için Rosegarden ve Tracker ile gelişmiş endeksleme gibi güncellemeler içeriyor.

2.6.34 Linux çekirdeğinin kullanıldığı OpenSUSE 11.3, ayrıca HP TouchSmart gibi dokunmatik etkileşime sahip yeni nesil bilgisayarlar için de destek sunuyor.

OpenSUSE KDE ön tanımlı olarak dağıtılmaya devam ediyor. Ayrıca GNOME, LXDE ve XFCE masaüstü yöneticileri de seçeneğe bağlı olarak kullanılabiliyor.

KDE 4.4.4, Gnome 2.30.1, Xfce 4.6.1, OpenOffice.Org 3.2.1, X.org 7.5, Nouveau Nvidia sürücüleri sistemin bazı tercih edilebilir özellikleri.

http://www.habertux.com/haberler/dagitim-haberleri/opensuse-11-3-duyuruldu/

if

Denemek istediğim dağıtımlardan biri. İndirmek istedim ama bir şey kafamı karıştırdı. Gnome canlı cd indirme bağlantısında "no upgrade" yazıyor. Bu ne demek?

matrax_41

Çalışan cd olarak açıldığında güncelleme yapılamayacağı anlamında sanırım.

if

Alıntı yapılan: matrax_41 - 31 Ocak 2011 - 02:23:59
Çalışan cd olarak açıldığında güncelleme yapılamayacağı anlamında sanırım.

En mantıklısı bu. Herhnagi bir Linux dağıtımının kurulduğu zaman güncelleme vermemesi mantıklı gelmemişti ama tereddütte kalmıştım. Teşekkür ederim @matrax_41.