Ubuntu upgrade sorunu

Başlatan gkaradagan, 12 Temmuz 2010 - 12:41:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gkaradagan

merhabalar 9.10 kullanıyordum upgradede 10.4 geçmek vardı bende bastm hersey guzel yukledı restart attım bana ubuntuyu seçtıgımde sıyah ekran gelıyor tab basıp commandları görebiliorum ne yapmalıyım sizce ?

barış

Forumda arama yapın. Aynı sorunlar var... 10.04'ü temiz kuranlar da aynı sorunları yaşayabiliyor. "Ubuntu 10.04 siyah ekran vb." şeyler ararsanız sizi sonuca götürecektir.

gkaradagan

hocam bende siyah ekran sorunu derken ekran kartıyla alakalı bir sorun değil bende grub menusu geliyor oraya Tab basında commandlar var oradan rmmod yapıyorum çalışmıyor boot kodu var ondada no load kernel yazıyor sorun ne olabilir ki :S

sema

Alıntı yapılan: gkaradagan - 12 Temmuz 2010 - 13:25:45
no load kernel yazıyor sorun ne olabilir ki :S

Sorun kernel :) Önceki kernel'larla açamıyor musunuz peki?
susema

gkaradagan

uzgunum pek bilgili değilim nası deneyebilirim upgrade yaparken bana eski dosyaları silmek mi saklamak mı ıstersınız diyordu bende sil dedim acaba orada mı hata yaptım yıne upgrade ederken grub version yuklemeyle ılgılı birse geldi bende skip dedım geçtım..

bytan

Makinayı canlı cd ile açıp yeniden grub2 kurulumunu takip et. Ya da grub kurulumunu. Artık sende hangisi varsa...
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST