SUDO'da Oyun Tanıtımı Yapmak İsteyen?

Başlatan XRumer, 11 Temmuz 2010 - 18:40:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

ben tekrardan ubutnu kullanmaya başladım kaldığım yerden oyun tanıtımına devam etmeye çalışıcam inşallah yapabilirim.
Linux'la Her Şey Mümkün!

sem

@renegade, yaş ile ilgili bir kotamız yok... Hatta aksine ben böyle işlere erken bulaşan arkadaşlara gıpta ediyorum... Tabii tek koşul olarak, oyunların bu başlıkta konuşulanlara uygun olması öne sürülebilir...

@asusaki, öncekileri saymayız, tekrar bekleriz =)

Kolay gelsin herkese, görüşmek üzere...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

asukaki

İnşallah sem0900 uzakta kaldık unutkanlık başladı ama kısa zamanda toparlarım inşallah :)  tarihlerde herhangi bir değişiklik var mı ?
Linux'la Her Şey Mümkün!

sem

Asında zamanlamayı şöyle anlatayım, şu an sıkıntılı bir dönemden geçiyor açıkcası SUDO. Geçen ay sayı çıkmadı, bu ayki sayının da çıkması gerekiyordu 3 gün önce. Fakat yazarlar olarak, tasarım ekibine zamanında iletemedik yazılarımızı. Şu an yazar sayımız çok az ve bu az sayıdaki kişinin de işleri bu aralar çok yoğun. O nedenle tarihten ziyade, daha çok dergiyi çıkartabilmeye odaklanmaya çalışıyoruz bu bir iki ay...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Rbbt

bende katılmak isterdim aranıza ama önce biraz daha alışmam lazım ubuntuya ve bilgisayarımı biraz daha geliştirmem lazım bu bilgisayarla oyunlar artık oynanmıyor :(
What happens when I become main source of a pain!!!

asukaki

Alıntı yapılan: Rbbt - 18 Haziran 2011 - 19:15:55
bende katılmak isterdim aranıza ama önce biraz daha alışmam lazım ubuntuya ve bilgisayarımı biraz daha geliştirmem lazım bu bilgisayarla oyunlar artık oynanmıyor :(
sırf oyunda yapmaya bilirsin bilgisayarının çalıştırdığı ve sudo da yayımlanmamış olan minik bir uygulama tanıtımıda olabilir. Emin ol pek bilgiye ihtiyaç duymuyor benimde bilgim yok ama yapmak istedikten sonra gerçekten yapıyorsunuz ve linuxu daha kolay şekilde öğreniyorsunuz.  ;)
Linux'la Her Şey Mümkün!

barisyildiz.72

Ben Yapapbilirim Kendime Güvenim sonsuzdur.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: barisyildiz.72 - 16 Nisan 2012 - 15:04:45

O zaman önümzde ki 41. sayi icin güzel bir oyun tanitimi hazirlarsan sevinirim.

krwlng

Aslında uzun zamandır aklımda, Machinarium, Revenge Of Titans ve Trine gibi oyunlar hakkında inceleme yazmak boş bir vaktimde yapabilirim aslında.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

sem

Alıntı yapılan: barisyildiz.72 - 16 Nisan 2012 - 15:04:45

4. iletisi bu olan arkadaşa/üyeye benim de güvenim sonsuzdur. Merakla bekliyorum yazınızı. Hatta şimdiden elinize sağlık.
Burası dünya?

barisyildiz.72

...buyrun hacılar oyun tanıtımı hazır

eribol

Linki özelden yollarsanız daha iyi olur. Şu halde esprisi kaçıyor :)

barisyildiz.72

yolayamıyorum mesaj at ikonu yoq

yolayamıyorum mesaj at ikonu yok

Yollayamıyorum, mesaj at simgesi yok.

if

Alıntı yapılan: barisyildiz.72 - 23 Nisan 2012 - 21:23:57
yolayamıyorum mesaj at ikonu yoq

İmlânızı gözden geçiriniz.

Tanıtım yazısı ilgili arkadaşa ulaştırıldı.

barisyildiz.72

Pardon Düzelttim

Kusura bakmayın, düzelttim.

ct

Alıntı yapılan: barisyildiz.72 - 23 Nisan 2012 - 21:15:13
...buyrun hacılar oyun tanıtımı hazır

Merhaba,

Bu konuda ben de yazı yazabilir miyim diye düşünüyordum. Sonra dergideki örnek oyun yazılarına baktım en az iki sayfalık bilgi vardı. Benim anlatmak istediğim oyunla ilgili iki sayfalık bilgim var mı bilmiyorum açıkçası (Tremulous adında kendi türündekilerden karmaşık sayılabilecek açıkkaynak bir oyun). Bu yazıların amacı bilgi vermek diye düşünüyorum. Ultra mega süper oyun diye bir oyun tanıtılmaz sanırım. Oyunun oynanışı hakkında oynanabilirlik hakkında kullanıcıyı bilgilendirmesi yazının kalitesini arttırır diye düşünüyorum. Mesela şurada sadece bir oyun hakkında bir çok inceleme yazılmış:

http://oyungezer.com.tr/oyun-incelemeleri/89-rol-yapma-oyunlar/807-fallout-3

Çok da sevdiğim bir oyun :)

Eğer bir kelimenin nasıl yazıldığını hatırlamıyorsanız veya emin olmak istiyorsanız TDK Türkçe Sözlüğünü kullanabilirsiniz. İnternette ücretsiz olarak sunuluyor:

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&view=gts

cerencalici

Oyun tanıtımından beklentilerimizi belirtmekte fayda var.

Önceliğimiz her zaman açık kaynaklı oyunların incelenmesidir. İncelemede oyunun kurulumu detaylı olarak anlatılmalıdır. Oyunun konusu, aşamaları, nasıl oynandığı, oyun için gerekli donanım özellikleri verilmelidir.

Eğer bir Windows oyunu anlatılacaksa, bunun Wine'de çalışan bir oyun olup olmadığı göz önünde bulundurulmalı, yazan kişi oyunu Wine'de denemiş olmalıdır. Ayrıca oyunun Wine'de nasıl kurulacağına yer verilmelidir.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

krwlng

Yanlış anlamayın ama bence wine ile oyun tanıtımı tercih edilmemeli, wine her donanıma göre çok fazla değişiklik gösteriyor, ayrıca yerel bir çok oyun varken wine ile oynanan bir oyunu tanıtmak linux için oyun yapanlara ihanet olur.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

cerencalici

@krwlng, dediklerinize tamamen katılıyorum; ancak elimize ulaşan son yazıda Wine'de çalışan bir oyun ele alındığı için bunu da belirtme gereksinimi duymuştum.

Yanlış anlamak da ne demek, rica ederim. :) Önerilere her zaman açığız.

barisyildiz.72

Arkadaşlar önceki belgemde birçok yanlış gördüm ve yeniden yazdım güzel olmamışsa da lütfen idare edin elimden geleni yapmaya çalıştım bana inanın link veriyorum indirirsiniz....

cerencalici

@barisyildiz.72, iletinizden bağlantıyı çıkardım, yazınız bende. İnceleyip en kısa zamanda size dönüt vereceğim.

ct

Alıntı yapılan: barisyildiz.72 - 23 Nisan 2012 - 23:01:49
Arkadaşlar önceki belgemde birçok yanlış gördüm ve yeniden yazdım güzel olmamışsada lütfen idare edin elimden geleni yapmaya çalıştım bana inanın link veriyorum indirirsiniz;

Son fotoğrafa bayıldım :) Daha güzel olmuş. Oyunun konusu da eklenebilir diye düşünüyorum. Hangi zamanda geçiyor ne savaşı bu gibisinden bilgiler verilebilir. Sanırım bir rütbe olayı varmış nasıl rütbe ilerleniyor seviye atlama gibi bir şey mi?

barisyildiz.72

iceboy

Daha önce yapıldı mı bilmiyorum fakat bende conky tanıtımı yapabilirim dergi için...

Oyunları ise hala araştırıyorum.Yurdun internet bağlantısı sadece geceleri iyi olduğundan iş üzerindeyim şu an :D
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

cerencalici

@iceboy, SUDO'da yayımlanan konuları görmek için;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21786.0

Bir de oyun tanıtımı dışında yazmak istediğiniz konular için şu başlık daha uygun olacaktır sanırım:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=18998.0