Linux Mint Türkiye E-Dergisi Root'un 2. sayısı yayınlandı!

Başlatan eren, 10 Temmuz 2010 - 01:23:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Linux Mint Türkiye E-dergisi ROOT'un 2. sayısı.

İçindekiler;

* Tasarım (Yalçın Öztek)
* Editör'den (Yalçın Öztek)
* Linux Mint ile Ubuntu'nun Yolları Ayrılıyor! (Eren Kovancı)
* Ne Gerek Var Açık Kaynağa! (Merve Uluser)
* DMRY.net Röportajı (Eren Kovancı)
* Vodafone 3g Modem Kurulumu (Yalçın Öztek)
* System Rescue CD (Murat Cebir)
* Slackware Linux Röportajı (Suat Alpoğlu)
* Menü Logosu ve Windows Tuşu (Yalçın Öztek)
* Youtube-dl (Suat Alpoğlu)
* Hadron Linux Röportajı (Cüneyt Hayrullah)
* Konversation ile IRC (Eren Kovancı)
* OpenSUSE Geliyor! (Merve Uluser)
* Webmin (Suat Alpoğlu)
* Site Tanıtımı: Tuxweet (Merve Uluser)
* Bug Squish ve Extreme Tux Racer (Merve Uluser)
* Ufak İpuçları (Merve Uluser)
* Dağıtım Haberleri (Linux Mint Türkiye)

2. Sayıyı indirmek için bu bağlantıyı ziyaret ediniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Alquimista

Ekip iyi çalışmış hakkaten, tebrik ederim. İçerik gayet güzel bence, ilgi alanıma girdiği için belirtmek isterim ki tasarımı çok beğendim, Yalçın Öztek'i özellikle tebrik ediyorum. Eline sağlık tüm ROOT ekibinin.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

eren

Teşekkürler @AlmaMore.

Sudo kadar iyi bir tasarıma sahip değil ancak her sayı daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

sema

Çok güzel olmuş gerçekten. Elinize sağlık. Tasarım harika olmuş, içerik de dolu dolu (gözüküyor). Keşke ilk sayınız bu olsaydı gibi gereksiz bir cümle kurasım geldi. Tebrik ediyorum..
susema

eren

Alıntı yapılan: sema - 10 Temmuz 2010 - 02:38:37
Çok güzel olmuş gerçekten. Elinize sağlık. Tasarım harika olmuş, içerik de dolu dolu (gözüküyor). Keşke ilk sayınız bu olsaydı gibi gereksiz bir cümle kurasım geldi. Tebrik ediyorum..

Teşekkürler @sema. Bu ilk sayı olsa daha iyi olabilir ama ilk sayının zamanı gelmişti. Onuda insanlar çok sevdiler, 4000 civarı bir indirme rakamına ulaştı. Her sayı daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ufuk_k

Elinize sağlık, dergiyi beğendim, bir kaç yazısını da okudum gayet iyi. Yalnız ben olsam Root yerine daha naneli ve neşeli bir isim seçerdim, ne de olsa Linux Mint :)
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

marjinal1st

Gerçekten güzel bir sayı olmuş. Bi ara şu Hadron'u da deneyeceğim.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)