[Çözüldü] Piliniz bozulmuş olabilir

Başlatan karaghost, 10 Temmuz 2010 - 21:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karaghost

Merhaba arkadaşlar belki ufak bir sorun ama belki bir hatadır diye düşünüyorum. Ben toshiba notebook kullanıyorum ve pilim gerçekten bozuk. Esas sorun o yazının gözüktüğü bölüm biraz kötü. Acaba bir hata mıdır yoksa benim bilgisayarımdan kaynaklanan bir şey mi? Örnek Görüntü:

[IMG]http://img709.imageshack.us/img709/1669/ekrangrntso.png[/img]

Uploaded with ImageShack.us

ns

compiz kapalı galiba. o şeyde şeffaflık için compiz kullanıyor sanırım bu yüzden olmuş olabilir. görsel efektleri ekstraya getirip dener misiniz?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

karaghost

Öncelikle bu götüntü her zaman olmuyor. Arada bir oluyor. Bir de ben görsel efektleri extra yaptığım zaman, Compiz ayar yöneticisindeki sihirli lamba ve masaüstü küpü efektleri kapanıyor. Kısacası tüm diğer efektler devre dışı kalıyor.

heartsmagic

Sorun pil sorunu değil sanırım? Sen o yazının neden kötü göründüğünü soruyorsun?
Haliyle cevap Compiz'de yatıyor. O an açık değil muhtemelen. "Ekstra" gerekeceğini sanmıyorum ama o ayara getirince bazı şeyler iptal oluyorsa ayarlarında çakışma olabilir. fusion-icon uygulamasını kur ve aç, bu sorun olduğunda Compiz açık mı kapalı mı en azından oradan denetleyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

empax

Aynı durum bende de mevcut. Pil uyarısı yani ilk uyarı resimdeki gibi köşeli, ardından gelen "Kablosuz ağ bağlandı" uyarısı düzgün çıkıyor.
Sorun değil benim için, büyük ihtimal ilk anda Compiz etkin değil, ki bu da bence normal çünkü ilk açılışta bilgisayar kendine gelmeye çalışıyor otomatiğe alınmış programlar açılmaya çalışılıyor.

Yok eğer sizde pil uyarısından sonraki tüm uyarılar aynı bu şekilde köşeli ise compizden kaynaklanıyor, @heartsmagic'in dediği gibi fusion-icon  yükleyin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

kaspara

bu başlıkla alakalı mı bilmiorum ama sabah güncellleme yaptıktan sonra ubuntu bende de açılmıyor

checking battery satate diyor kalıyor.
benmde toshiba notebook

heartsmagic

@kaspara, açılmayan bir Ubuntu farklı bir soruna sahip demektir. İlgili bir bölümde sorununu dile getirirsen yardımcı olmaya çalışırız. Ancak biraz detay vermen lazım. Hangi aşamada kalıyor? Kurtarma kipinde açılıyor mu?

@empax, daha oturum açılırken oluyorsa dediğin gibi olabilir. Compiz devreye girmeden mi geliyor acaba bu uyarı?

empax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2010 - 16:58:58
...
@empax, daha oturum açılırken oluyorsa dediğin gibi olabilir. Compiz devreye girmeden mi geliyor acaba bu uyarı?

Öyle gözüküyor @heartsmagic.Açılışta masaüstü göründüğü ilk an Gnome uyarı baloncuğunun arkasında yukarıdaki gibi siyah çerçeve görünüyor ve hemen ardından kablosuz bağlantı uyarısı geliyor ki bu da normal şekilde çerçevesiz görünüyor. İlk anda ortalama 3-4 sn. sürüyor compizin devreye girmesi. Otrada bir sorun yok yani :)
بسم الله الرحمن الرحيم

heartsmagic

Evet, eğer öyleyse sorun değil de, ufak bir tatsız durum vardır sadece :)

empax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2010 - 18:38:58
Evet, eğer öyleyse sorun değil de, ufak bir tatsız durum vardır sadece :)

Gülü seven dikene katlanır. :P
Neyse konuyu açan arkadaşın konusuna falza müdahale ettim. Kusuruma bakmasın. :)
بسم الله الرحمن الرحيم

karaghost

Arkadaşlar yorumlarınız için herpinize teşekürler. Tabi ki de benim için önemli bir şey değil. Ancak belki hatadır ve bir yardımımız olur diye düşündüm. Bu arada kesinlikle katılıyorum; Gülü seven dikenine katlanır. Ne olursa olsun pes etmek yok

heartsmagic

@karaghost, durum burada konuşulduğu gibi mi? Sonradan çıkan uyarılarda bu sorun olmuyor mu?

karaghost

Evet aynen burada konuşulduğu gibi. Sadece piliniz bozulmuş olabilir dediğinde sorun oluyor. O da her zaman değil zaten. Bi de Wireless bağlantısı falan yaptığında ya da rytmbox da müzik değiştiinde hiç bir sorun yok.

heartsmagic

Bu durumda sorun çözülmüştür diyebiliriz.