NTFS Diskim Kayboldu

Başlatan Linuxman., 10 Temmuz 2010 - 14:41:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Pclinuxos'ta NTFS 3-G formatinda yeni bir disk olusturdum.Diger harddiskten dosyalari kopyalamaya calistim read only,dedi.Sonra aklima,olusturma sirasinda yazdirma haklarina izin vermedigim geldi.Diski terminalden silmeye calistim olmadi.Ama NTFS Configuration Tools ile sorunu cozdum.16 gb degerinde dosya transfer ettim.Hersey sorunsuz tamamlandi,ta ki bilgisayarimi yeniden baslatana kadar.
Simdi GParted,4000mb'lik alani Unallocated olarak goruyor,Fdisk -l ciktisida NTFS diye bir diskin yok diyor.
Tekrar 16 gb mi transfer edicem  >:(
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

eribol

testdisk aracı ile belki geriye dönüş yapabilirsiniz. Eğer testdisk kurtaramazsa tekrardan kopyalama tek yol olur.

localhost

@Linuxman, 4000GB lik bir disk yok suana kadar :) Diskin boyutu kac Mb/Gb? Eger gercekten diski 4Tb olarak bicimlendirmeye kalktiysan NTFS-3G olayi cözememistir. :) Diger taraftan ciktilarini bizimle bir paylasirmisin. PCLINUXOS dosyalari ubuntu daki gibi  /media altina degil /mnt altina bagliyor. Bu durumda fstab ile bir * sıkıntı olabilir. Butun degerler dogru ise, o zaman yapilandirmalarda bir * sıkıntı vardir. Bunun disinda disk bölme islemlerini Gparted ile yapmadan önce diskleri terminalde sudo umount -a komutunu verdikten sonra yap. Ubuntu da bazen Gparted diskleri ayirdim saniyor ama ayirmiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

Linuxman.

Pardon 40000MB olarak yazmak istemistim.Yani 40 gb'lik disk olusturmustum.Testisk'i arastirayim,olmazsa tekrar kopyaliyicam baska care yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Temmuz 2010 - 18:25:16

Neyse veri kurtarma ile ugrasmayayim.Yeni bir bolum olusturucam dosyalar tekrar kopyaliyicam,ama bu seferde bir yanlis yapmak istemiyorum.Dediginiz gibi yaptim ;

[root@localhost erbil]# sudo umount -a
umount: /: device is busy.
        (In some cases useful info about processes that use
         the device is found by lsof(8) or fuser(1))

ardindan Gparted ile 40000 MB (GB  ;D) degerinde tekrar bir disk olusturdum ve NTFS olarak bicimlendirdirdim.Ama kaydetmek isteyince uyari mesaji verdi.

See the details for more information.

IMPORTANT
If you want support, you need to provide the saved details!
See http://gparted.sourceforge.net/larry/tips/save_details.htm for more information.

Konsoldan yapmak daha mantikli gibi ?
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

heartsmagic

Ayırmak istemişsin, o an kullanan bir uygulama var demiş. Neyse o uygulama kapatıp yapabilirdin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.