[Çözüldü] Kullanıcı erişim hakları?

Başlatan karaghost, 09 Temmuz 2010 - 18:09:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karaghost

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum oldu. Öncelikle ben Synaptic Paket Yöneticisine giremiyordum. Daha sonra root kullanıcısı olarak sisteme girdim ve çalıştı. Dedim ki hani yeni bir kullanıcı açıyım, açtım ve daha önce kullandığımı kullanıcıyı da sildim. Şimdi iki sorunum birden oldu. Root'u kullanmazsam Synaptic'e giremiyorum ve aynı zamanda kullandığım diğer sabit disk bölümüne de erişemiyorum. Bu arada giremiyorum derken şöyle bir şey var; daha önce paket yöneticisine girerken şifre soruyodu. Şimdi hiç bir şey olmuyor. Aynı sorun güncelleme için de geçerli. Güncellemeyi açıp denetle dediğimde şifre istemeden donup kalıyor. Bunlar sadece kendi kullanıcımda oluyor root olarak açarsam sorun yok.

heartsmagic

Kullanıcını admin grubuna ekledin mi?
Bunu yap ve sistemi root olarak kullanma. Sorunları normal kullanıcın üzerinden çözmeye çalışalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karaghost

Pekala hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2010 - 18:47:35

Evet şu an kendi kullanıcımdayım. Grubu admin yapıp bilgisayarı yeniden başlattım ve şu an diğer bölüme erişebiliyorum. Ancak Synaptic hala çalışmıyor. İlk ana geri döndüm. Bu arada şimdiden çok teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2010 - 19:07:52

Şu an farkettim wine da da aynı sorun var. Browse C drive dediğimde de hiç bir şkeilde açılmıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2010 - 19:40:28

İnternet bağlantımı kestim. Wine da dahil olmak üzere tümünü çalıştrabiliyorum ama interneti açınca yine hüsran yine hüsran

bytan

Örnek olarak alttakileri çalıştırdığında ne tür çıktı alıyorsun?

sudo synaptic
sudo apt-get update
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

karaghost

Herşey için teşekkür ederim. Modemi resetlemem herşeyi düzeltti.